Nokia 8 Özellikleri ve Fiyatı - Nokia 8 Akıllı Telefon İncelemesi

Nokia'nın yeni amiral gemisi Nokia 8 akıllı telefon görücüye çıktı...

Nokia ,  Londra şehrinde düzenlediği bir tanıtım günü ile yeni Nokia 8 modelini dünya'ya tanıttı.

Yeni nokia 8  'de  4 farklı renk seçeneği ile sunulmuş.

Nokia 8, 6000 serisi alüminyum kasa ile geliyor. Ve yeni nokia 8 tam tamına 40 ayrı üretim aşamasından geçerek son kullanıcıya ulaşıyor., Nokia'nın sağlam tasarım anlayışını katlayarak devam ettiriyor. Ekran Gorilla Glass 5 çizilme ve kırılmaya dayanıklı cam kaplı.

Nokia 8'in Özellikleri ve Fiyatı

    Henüz tanıtımı yapılan Noka 8 akıllı telefon Snapdragon 835 işlemcisiyle birlik geliyor.  Ve büyük ekran meraklıları için 5.7 İnç boyutunda Super Amoled ekran nokia severlere 2560 x 1440 gibi mükemmel bir ekran çözünürlüğü sunuyor.

                Yeni Nokia 8'in kamerasına gelecek olursak 24 Megapixel çözünürlüğe sahip capcanlı bir arka kamera ve alışılagelmişin aksine tam 12 Megapixellik'te bir ön kamera deneyimi sunuyor. ( Ön kameraların genellike 8 Megapixel olarak geldiği gerçeği göz önünde bulundurulduğunda 12 MP'lik ön kamera selfie severlere süper net fotoğraflar çekme imkanı sağlayacak gibi )

            Yeni Nokia 8 64 Gb ve 128 Gb şeklinde 2 ayrı hafıza seçeneği ile sunuluyor. Bunun yanında ekstra hafıza kartları ile 256 GB 'lık bir depolamaya olanak sunuyor.

             İşletim sistemi ise muhtemelen Android 7.0 Nougat olacak gibi...


Avrupa fiyatı ise 599 Euro

Nokia 8 İncelemesi Nokia 8 Özellikleri ve Fiyatı nokia microsoft Android 7.0 Nougat Gorilla Glass 5 akıllı telefon cep telefonu