Dilenciler Gerçekten Yardıma Muhtaçmıdır ? Yoksa Apartmanları Olan Zenginler Midir ? 1985 - 2017

Dilenciler Gerçekten Yardıma Muhtaçmıdır ? Yoksa Apartmanları Olan Zenginler Midir ?

Dilenciler Gerçekten Yardıma Muhtaçmıdır ? Yoksa Apartmanları Olan Zenginler Midir ?

                   Belki de hepimiz hayatımızda bir kerede olsun sokakta gördüğümüz bir dilenciye sadaka vermişizdir. Bunları tabi ki insani duygularla yapıyoruz. Ancak aynı masumiyet dileniler için geçerlimidir sizce ?

                Trt 'nin arşivinden yayınlanan bir video yıl 1985 ve video da dilenciye soruyor muhabir Günde Ne Kadar Kazanıyorsunuz ? diye.

              2 Kadın dilenci de günde 2000  ile 3000 Lira kazandıklarını söylüyorlar :) 1985 sensinde Çeyrek Altın altın fiyatı 317 TL , oradan hesap edin...  1985 yılında çeyrek altın fiyatı   Google Araması !

            Yani ortalama bir dilenci günde 6 - 7 adet çeyrek altın parası kazanabiliyor .

    İsterseniz dilencilerin üzerinden ne kadar para , tapu veya değerli eşya çıkabileceğini tarayıp tespit ettiğimiz videolarla açıklığa kavuşturalım...

Dilencilerin üzerinden servet çıktı

28 Mar 2015 tarihinde yayınlandı

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'te, zabıta ekiplerinin yaptığı denetimlerde yakalanan 2 dilencinin üzerinden çıkan paralar herkesi şaşırttı. Kent merkezinde zabıta tarafından yakalanan 71 yaşındaki dilencinin üzerinde 21 bin 750 lira, karısını savaşta kaybeden ve 5 yaşındaki kızı ile dilenen Suriyeli dilencinin kabanında sakladığı çoraplarda ise 11 bin 721 lira ile 8 bin 850 Suriye lirası bulundu. 

Halkın duygularını istismar ederek dilenen kişilere yönelik denetimlerini sıklaştıran Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, geçen çarşamba günü Mütercim Asım Caddesi üzerinde vatandaşlardan para talep eden 71 yaşındaki Hasan Gümüşhan'ı yakaladı. Zabıta Daire Başkanlığı’na götürülen Hasan Gümüşhan'ın yapılan aramada üzerinde 21 bin 750 lira bulundu. Paralara el koyan zabıta ekipleri Kabahatler Kanunu kapsamında idari para cezası uyguladığı Gümüşhan'ı serbest bıraktı.

SURİYELİ PARALARI ÇORAPLARA GİZLEMİŞ

Gazi Muhtar Paşa Bulvarı’nda yapılan denetimde ise zabıta ekipleri karısını savaşta kaybeden ve geçen yıl kente geldiği öğrenilen Abdurrahman El Halit'i 5 yaşındaki kızıyla birlikte dilenirken yakaladı. Vatandaşların da şikayet ettiği Suriyeli dilenci ile kızı zabıta karakoluna götürüldü. Burada üzeri aranan Abdurrahman El Halit'in kabanının ceplerinde gizlediği çorapların içerisine doldurduğu paralara ulaşıldı. Suriyeli dilencinin gizlediği 11 bin 721 lira ile 8 bin 850 Suriye lirasına el konuldu. Zabıtaları da şaşırtan Suriyeli dilenci ile kızı yapılan işl

Zabıta, Dilenci Kılığına Girdi 10 Dakikada Bakın Kaç Para Topladı

Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, insanların dilencilere karşı hassasiyetini ölçmek adına farklı bir sosyal deneye imza attı. 

İnsanların duygularıyla oynayan dilencilere karşı vatandaşları bilinçlendirmek için yapılan çalışma kapsamında Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı personel dilenci kılığına girdi. Dilenci kılığına giren Zabıta personeli kentin en işlek yeri olan İsmetpaşa Caddesi’nde ağzına maske takarak ve sakat taklidi yaparak insanlardan yardım dilenmeye başladı. Vatandaşların birçoğunun yardımda bulunduğu Zabıta personeli 10 dakika gibi kısa bir sürede yaklaşık 80 lira topladı. Yapılan çalışma sonunda vatandaşlar dilencilere karşı daha dikkatli olacaklarını dile getirdiler. 

Vatandaşların yapmış oldukları yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıp ulaşmaması hususunda daha dikkatli davranmaları gerektiğini vurgulamak için bu çalışmayı yaptıklarını ifade eden Zabıta Müdürü Serdar Zengin, “Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak kent sınırı içerisindeki dilencilere karşı gerekli yasal işlemleri yapmaktayız. Vatandaşlarımızın da bu konuda daha duyarlı olmaları gerektiğini vurgulamak için böyle bir çalışma yaptık. Vatandaşlarımız yardımlarını Devletimizin ilgili kurumlarına yapmaları daha uygun olur. Bu kapsamda Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’ın talimatları ile kurulan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne vatandaşlarımız yardımda bulunabilirler. Biz dilencilere karşı elimizden gelen mücadeleyi yapmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı. 

Dilencilerin bu durumu meslek haline getirdiklerinden bahseden dilenci kılığındaki Zabıta Müdürlüğü personeli, “İnsanlarımız dilencilere yardım etmeye devam ettiği sürece biz bu tür olayların önüne geçemeyiz” dedi. Personel, “Vatandaşlarımız bu tür olaylara duygusal yaklaşıyor. Allah rızası için ben yardımımı vereyim olay benden çıksın diye düşünüyorlar. Dilencilerde insanlarımızın bu hassasiyetini kötüye kullanarak suistimal ediyorlar. Bu dilenciliği meslek haline getirmişler. 10 dakikadır buradayım, dileniyorum ve yaklaşık 80 lira topladım. Bu rakam bu kadar kısa süre için büyük bir rakam. Zabıta Müdürlüğü olarak insanlarımızın bu tür olaylara karşı daha dikkatli olmalarını istiyoruz” açıklamasında bulundu. 

Dilencilerin zor durumda olduğunu düşündüğü için para verdiğini belirten bazı vatandaşlar ise, “Belki benim küçük bir yardımım olur diye yardımda bulundum. Beni kandırıyor kandırmıyor orası artık onun vicdanına kalmış bir durum. Ama daha dikkatli olmamız gerekiyor” dedi. Kimi vatandaşlar ise, daha önce bu tür durumlarla çok karşılaştıklarını ve dilencilerin bunu meslek haline getirdikleri için yardımda bulunmadıklarını söylediler.


Türkiye Gazetesi

Kayseride Bir Poliste Dilenciliği Meslek İcabı Yapmış ve Kazanılan Parayı Görünce Mesleği Bırakıp Dilenci Olmuştu

             İnternette yayınlanan habere göre 1998 senesinde  kayseride bir uyuşturucu çetesini çökertmek için dilenci kılığına giren bir polis 1 günde kazandığı parayı görünce mesleği bırakıp dilenci olmuştu...

İSTANBUL'UN ZENGİN DİLENCİLERİ

GÜNDE BİN TL KAZANAN DİLENCİLER

ATV ANA HABER

Dilenciler Gerçekten Yardıma Muhtaçmıdır dilenciler zenginmidir zengin dilenciler dilencilik meslekmidir dilencilerin üzerinden çıkanlar kayseri polis memuru dilenci