Alzheimer Hastalarının Kaybolması Nasıl Önlenir ?

Alzheimer Hastalığı Nedir ?

Alzheimer Hastalarının Kaybolması ? Alzheimer Hastası Kayıp ? Alzheimer Hastası Kayboldu ? Alzheimer Hastası Kaybolursa ? 

             Gibi sorularınıza yanıt arıyorsanız , cevabı bu videoda. Bir sosyal sorumluluk düşüncesiyle çektiğimiz bu video umarız işe yarar 1 alzheimer hastası dahi bu yöntemle bulunursa mutlu olacağız. Çünkü şu anda google da arattığınızda çıkan sonuç adedi yaklaşık 350 Bin ve bu 350 bin X sevenleri şeklinde hesaba vurulabilir...

Alzheimer Hastalığı Nedir ?

         Alzheimer Hastalığı ne yazık ki insanların en sevdiklerini dahi  belleğinde hatıra getirememesi , anımsamaması hatta bir zaman sonra kendini dahi tanıyabilmekte problem yaşayabildiği nörolojik bir hastalıktır.

        İlk başlarda masum görünebilen unutkanlıklar halinde ortaya çıkar ( Her unutkalık alzheimer hastalığı olacak diye birşey yoktur )    Ancak eğer ciddi bir unutkanlık durumunuzun olduğunu düşünüyorsanız kendinize daha dikkatli yaklaşmanız uygun olacaktır.

       Bu hastalık daha sonraları ilerledikçe yaşam standartını kesinlikle olumsuz etkilemektedir. İnsan becerilerinde azalma , günlük aktivitelerde bozukluk , insanın kendini doğru ifade edememesi , çevreyi ve kendini algılama sorunları , iyiyi kötüyü ayırt etmekte problemler yaşanması ve tabiki kaçınılmaz olarak pskolojik rahatsızlıklar olarakta problemler yaşatabilmektedir.

          Bunlardan daha kötü olarak hastanın çok ağırlaşması durumunda kendi ihtyaçlarını karşılayamarak yatalak olma durumu olabilir.

Alzheimer Hastalarının Kaybolması Nasıl Önlenir Alzheimer Hastalarının Kaybolması Alzheimer Hastası Kayıp Alzheimer Hastası Kayboldu Alzheimer Hastası Kaybolursa alzheimer alzheimer olanlarda olan olumsuzluklar