Yaklaşık 18 Milyon İOS Kullanıcısı Risk Altında

Yaklaşık 18 Milyon İOS Kullanıcısı Risk Altında

        

Yaklaşık 18 Milyon  İOS Kullanıcısı Risk Altında

              Birçok kullanıcı galiba aldıkları cihazlara yüksek para ödedikleri için daha güvende olabielceklerini düşünüyorlar ancak durum hiçte düşündükleri gibi değil. İOS kullanan Apple cihazlarda tıpkı android kullanan kullanıcılar gibi risk altında

                 Artık neredeyse tüm özel işlemlerimizi akıllı telefonlar üzerinden yapıyoruz.Bunlar özele indirgeyecek olursak ;  Özel yazışmalar , Bankacılık işlemleri vs. gibi oluyor ve risk altındaki bir cihazdan kişisel bilgilerimiz çalındığı zaman maddi manevi problemler maalesef yaşayabiliyoruz. Artık hackerler'ın yeni gözdesi akıllı cihazlar ve kullanıcı sayısı azımsanmayacak  durumda.

Risk Nerede Kaynaklanıyor

    İOS APP STORE 'a bir uygulama yüklenirken elbette ki denetleniyor.ANcak bu denetim yanlızca hackerlara ait kötü yazılım veya uygulamalarına engel olmakta ancak maalesef iyi niyetli olan yazılım geliştiricilerin yaptıkları uygulamaların açıklarıda İOS kullannıcılarını risk altına sokuyor maalesef. Ve yaklaşık 18 milyon riskli uygulama kullanıcılar tarafından indirilmiş durumda.

Durum Çok Vahim

Durum vahim çünkü ;  WİLL STRAFAC'ın yaptığı açıklamaya göre apple store'da 70 den fazla uygulamada açık mevcut ve bu uygulamalar APP TRANSPORT SECURİTY tarafından da kullanılıyor !  APP TRANSPORT SECURİTY kim midir ? Apple tarafından geliştiriciler için yapılmış veri güvenliği sistemidir. 

ios risk hacker ios kullanıcları risk altında apple iphone ipad