Replika Ürün Nedir ? Replika Ürünü Anlama Sanatı

Bİr ürün gördünüz ve aaaa dediniz ! O bilindik marka ve çok ucuz aman Allahım. Belkide o gün kendinizi şanslı adledeceksiniz. Tam sevinirken altındaki yazı gözünüze çarpar '' 1. sınıf replikadır'' Peki bu replika nedir?

Hayatımızdaki ''REPLİKA''

Replika, sözlük anlamını incelediğimizde birebir aynısı. Yani kopyalanmışı anlamına gelmektedir. Yani 1numaram.com takipçileri bu da şu anlama geliyor. Sizin o çok bildiğiniz marka ürünlerinin birebir kopyalanmışıdır.

Orjinalden Ayırt Etmek Güçtür

Anlatıldığı gibi görsellik çok replikada çok önemlidir. Çünkü replikayı replika yapan dış görünüşünün neredeyse orjinali ile aynı olmasıdır.

Replika bir ürünü anlayacağımız bir örnek verecek olursak orjinal bir telefon ile replika bir telefonu dışarıdan bakıldığında ayırt edebilmek neredeyse imkansızdır. Orjinal telefonda kullanılan malzemeler daha kaliteli olmakla beraber replika ürünlerde bu kalite oldukça düşüş göstermektedir. Replika ürünler için daha anlaşılır olması amacıyla sahte veya imitasyon sözleride replika ile aynuı anlamı taşımaktadır.

Nelere Dikkat Etmeli

Ağırlık faktörü Önemli : 

Orjinal ürünün ağırlığı standarttır. Fakat replika ürününleri hassas terazide ölçtüğümüzde mutlaka orjinal üründen farklı çıkmaktadır.Kullanılan malzeme replikada çok farklılık gösterebilir.


Renk Faktörü Belirleyicidir.

Size bir örnek verecek olursak orjinal MAVİ marka bir pantolon bunun repllikasının modeli ne kadar tutsada rengi tutmayabilir.