İşte En Konuşkan Papağanlar

İşte En Konuşkan Papağanlar

1. İşte En Konuşkan Papağanlar

              Kimimiz konuşma yönüyle kimimiz taklit yönüyle severiz papağanları , papağnları biraz daha yakından tanımak adına , papağan türleri ve kısa bilgileri vermek istiyoruz size....

2. Amazon Papağanı

Amazon Papağanı

                            Sizi eğlendirecek taklitlere ve konuşmaya en yatkın papağanlardan biridir Amazon papağanları, bunun yanında kafeste problemsiz ve uzun süre yaşabilirler  , bu yönüyle de tercih sebebi olabilirler.  Boyları 35 cm'e kadar uzayabilir. Ömürleri uzundur.

3. Geveze Lori

Geveze Lori

       Konuşma bakımından en usta papağanlardan biridir.Konuşabildiği kelime bakımından sınırları henüz tam olarak bilinmiyor. Öğrenme kabiliyeti oldukça  gelişmiş olup çok farklı sesler çıkarabiliyorlar. işte geveze lakabının alametifarikasıda buradan geliyor.

4. Kakadu

Kakadu

   Kakadular da en belirgin gelişmiş özellik taklittir. Ne duyarlarsa duysunlar aynı sesi çıkarabilirler.  Yanında keman çalmayı deneyin mjuhtemelen keman sesinin aynısını çıkaracaktır :) Yaşamı en uzun türlerden biridir kakadular.

5. Jako Papağanı

Jako Papağanı

         Ülkamizde de en çok tercih edilen papağan türüdür. Konuşmayınca dili şişen cinstendir . Yani çok kolay konuşturabilirsiniz. öğrendiklerini gün boyunca konuşur durur.Tabiki bu aşamaya gelene kadar biraz alışması gerekir. Her türlü eğitimi bu türe verebilirsiniz.

6. Cennet Papağanları

Cennet Papağanları

           Cennet papağanları yurtdışında Love Bird ismiyle bilinirler.Bu türde ki papağanlar eşlerine çok düşkündürler.Bu türlerde eğer konuşturmak isterseniz tek kalması gerekir.

7. Ara Papağanı

Ara Papağanı

             Görünüş olarak diğerleirnde biraz iri ve büyüktürler. Konuşma kabiliyeti diğerlerine göre azdır.

8. Sultan Papağanı

Sultan Papağanı

         Bu papağan türleri de yine yaygın beslenen bir papağan türüdür. konuşması biraz zor olasada taklit yönüyle tercih edilebilirler.

En Konuşkan Papağanlar papağan amazon papağanı geveze lori kakadu jako papağanı cennet papağanı ara papağanı sultan papağanı