Yeşilçamdan Bir Yıldız Daha Kaydı

Ünlü Aktör Kuzey Vargın 74 Yaşında Hayatını Kaybetti

Kuzey Vargın  yaklaşık 1 ay önce yüksek tansiyon şikayeti ile Hastaneye kaldırılmıştı. Bu süre zarfında yoğun bakımda kalan ünlü sinema oyuncusu Kuzey Vargın bu sabah 74 yaşında hayatını kaybetti.Yaklaşık 1,5 aydır yoğun bakımda kalan ünlü sinema oyuncusu Kuzey Vargın’ın damadı Barış Yamak “Bu sabah itibariyle vefat etti. Cenazesi Marmaris’ten İstanbul’a getirilecek. Perşembe günü Levent Camii’nde kılınacak cenaze namazıyla kendisini uğurlayacağız ama henüz öğle mi ikindi mi belli değil” şeklinde konuştu.

Kuzey Vargın Kimdir ?

Kuzey Vargın , 15 Haziran 1940 tarihinde İstanbulda doğmuştur.

Yeşilçam'da 1960'lı yıllarda jön olarak başladığı kariyerini ilerleyen dönemde ağırlıklı olarak kötü adamların oluşturduğu karakter rolleri ile devam ettirmiştir. Kariyerinin ilk zamanlarında 1965 yapımı Yasak Sokaklar, Çılgın Gençlik, Ağlayan Kadın gibi filmlerde rol almıştır. Televizyonda sık gösterilen eserlerden Bir Dağ Masalı filminde Lale'yi aldatan nişanlısı Ekrem, Seni Sevmek Kaderim filminde entrikacı Bülent vs. rollerini oynamıştır. Sert bir yüz ifadesine sahiptir, bunun sayesinde karakter oyuncusu olmuştur. Eski jön günleri geride kalmış olsa da Türk sineması yepyeni karakter kazanmıştır. Kartal Tibet'den sonra Karaoğlan'ı canlandırmıştır. En son olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde "Âdil Eşrefoğlu" karakteri ile İhtiyarlar Heyeti Başkanı rolünü başarı ile yerine getirmiştiri. Dizide Doğu Eşrefoğlu'nun kardeşidir.

Ünlü Aktör Kuzey Vargın 74 Yaşında Hayatını Kaybetti Yeşilçamdan Bir Yıldız Daha Kaydı Kuzey Vargın öldü Kuzey Vargın vefat etti kuzey vargın kimdir