Yalan Sanacağınız Kültürünüzü Arttıracak 12 Gerçek ve İlginç Bilgi

Bu ilginç denebilecek bilgiler size çok ilginç gelecek

İlk bakışta Yalan Sanacağınız ama yüzde yüz gerçek, ilginç bilgiler ve ilginç olayları Yalan Sanacağınız Kültürünüzü Arttıracak 12 Gerçek ve İlginç Bilgi videomuzda sizin için derledik. Duyduğunda insanların yalan zannettiği, anlamakta ve inanmakta güçlük çektiği yüzde yüz gerçek 12 bilgiyi bu video sayesinde duymayan kalmasın.

Dünya ilginç olaylara, enteresan durumlara ev sahipliği yapıyor. Dünyanın gizemleri, evrenin gizemli sırları saymakla bitmiyor. Bu ilginç olaylar insanları şaşırttığı kadar büyük de merak uyandırıyor. 
Bilmenin ya da öğrenmenin yaşı yoktur. Üzerinde yaşadığımız dünya akıl almaz şeylere, olaylara ve fenomenlere sahne oluyor. Bilmek istiyoruz, öğrenmek istiyoruz ama her şeyi bilebilmek ne yazık ki mümkün değil. İnsan araştırıp öğrendiği, okuduğu, kendini geliştirdiği sürece insan olmanın hakkını veriyor aslında. Bu gün ilk bakışta akıl almaz gelecek, belki de yalan olduğunu düşüneceğiniz birbirinden ilginç gerçekleri Yalan Sanacağınız Kültürünüzü Arttıracak 12 Gerçek ve İlginç Bilgi videomuzda sizler için derledik. 

Dünyanın en dayanıklı canlısı Tardigrad ya da daha bilinen adıyla su ayısıdır. Oksijensiz ortamda, aşırı soğukta, kaynar suda, radyasyona maruz kaldığında ve hatta uzayda bile hayatta kalmayı başarabiliyor.
Bal, bozulmadan en uzun süre dayanan yiyecektir. Öyle bir kaç yıldan bahsetmiyoruz. 3000 yıl boyunca dayanıp halen daha yenilebilir kalabiliyor. DÜnyanın en eski balı ise Gürcistanda bulunmuştur Yaklaşık olarak 5500 yıllık olduğu tahmin ediliyor.
Saturn’ün uydusu olan Titan’da yer çekimi son derece az, ve atmosfer yoğunluğu o kadar fazladır ki, kollarınıza çok küçük kanatlar takarak kolayca uçabilirsiniz.
Samanyolu galaksisinin büyüklüğünü anlamak için şöyle bir karşılaştırma yapalım. Güneşi bir insan hücresi olarak düşünün,aynı oranda küçülttüğümüzde, Samanyolu galaksisi ise boyut olarak Türkiyenin 12,5 katı büyüklüktedir. 
Yer solucanlarının kalpleri ve dolaşım sistemleri bizim kadar gelişmemiş olmasına rağmen 5 tane kalbe sahiptirler. 
Neil Armstrong aydan Amerika Birleşik Devletleri topraklarına geri döndüğünde, standart prosedürler gereği 
formu doldurmak zorunda kalmıştır.
Dünyaca ünlü Warner Bros. film stüdyoları kurulduğunda Osmanlı Devleti halen daha ayaktaydı. İlk Warner Bros stüdyosu 1903 yılında açılmıştır.
Bir bardak su içinde bulunan su moleküllerinin sayısı, dünyadaki tüm suyu bardaklara doldursak, kullanmamız gereken bardak sayısından daha fazladır. Bu ne anlama geliyor peki? İstatistiksel olarak içtiğimiz bir bardak suyun içinde bulunan bir su molekülü büyük ihtimalle daha önce vücudunuzdan geçmiştir. 
İnsan DNAsı ile bir muzun DNA’sı yüzde 50 oranında birbirine benzemektedir. 
Kolibri olarak da bilinen sinekkuşu geriye doğru uçabilen tek kuş türüdür. Kanatlarını çok hızlı çırparak havada asılı kalabilmeleriyle tanınırlar. Türüne bağlı olarak saniyede 15 ila 80 kez kanat çırpabilirler. 
Doğu ve Batı Almanya arasındaki sınır uzaydan ayırdedilebilmektedir. Kanadalı astronot Chris Hadfield’ın çektiği bu fotoğrafta, iki tarafın kullandığı farklı tip lambalardan dolayı doğu tarafı ağırlıklı olarak daha sarı görünürken batı tarafı nispeten daha beyaz görünmektedir.

Yalan Sanacağınız Kültürünüzü Arttıracak 12 Gerçek ve İlginç Bilgi