Xiaomi MIUI arayüzüne bir özellik daha ekleniyor!

Xiaomi firmasının MIUI arayüzü , Android ‘in evriminden bağımsız olarak sürekli ve titiz bir şekilde gelişim göstermekte

Xiaomi firmasının MIUI arayüzü , Android ‘in evriminden bağımsız olarak sürekli ve titiz bir şekilde gelişim göstermekte. Şirket, yeni nesil jest kontrolleri, Ekran Süresi gibi büyük değişikliklerin yanı sıra, daha küçük fakat işe yarar değişiklikler de yapıyor.

Xiaomi MIUI güncellemesi ile yüzen Hesap Makinesi geliyor!

Şimdi son MIUI kapalı beta sürümü ile Xiaomi, kullanıcılara yarar sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. MIUI 10 sürüm 9.4.16 ile birlikte kullanıcılar bir uygulama kullanırken yüzen bir pencerede hesap makinesi kullanabilecekler.

Söz konusu özellik, MIUI arayüzünün beta sürümünün arkasındaki geliştirme ekibi tarafından açıklandı. Çince açıklanan kısa açıklamada uygulamanın nasıl çalışacağı ile ilgili ekran görüntüleri paylaşıldı.

Kayan pencerenin üzerinde fonksiyon butonları da bulunacak. Pencereyi hareket ettirebilmenin yanı sıra boyutunu da bu butonlar sayesinde değiştirebileceksiniz. Ayrıca Hesap Makinesi uygulamasını istediğiniz zaman tam ekran yapabilecek, isterseniz kapatabileceksiniz. Bunun dışında uygulamanın opaklık ayarını yapmanız da mümkün olacak. Böylece arka plandaki uygulamayı kullanmanız kolaylaşacak.

MIUI geliştiricileri yaptığı açıklamada, yüzen Hesap Makinesi uygulamasının bir çok kullanıcı tarafından talep edildiğini, bu nedenle bu uygulamayı geliştirdiklerini belirttiler. Söz konusu özellik şu an Beta sürümünde olup, güncellemeyi alan tüm cihazlar üzerinde kullanılabilecek.
KAYNAK

Xiaomi Xiaomi MIUI yüzen Hesap Makinesi Android