Vestel Buzdolabı SR HATASI , SR ARIZASI Nasıl Çözülür?

Buzdolabında sr uyarısı çıkıyor ne yapmalıyım ?

      Vestel buzdolabınızda almış olduğunuz sr arızası yani sr ışığının yanması durumu SERVİSİ ÇAĞIRIN anlamında size gerek ışık gerek sesli uyarı şeklinde kendini belli etmektedir. Ayrıca belirli aralıklarla sesli uyarı sizi rahatsız ederse bunu kapatabilirsiniz ancak problem çözülene kadar sr ışığı yanmaya devam edecektir.  

Aşağıda silere bu sr hatasının ortaya çıkma sebeplerini anlatmaya çalıştık faydası olması dileğiyle

       

Peki bu sr hatasının ortaya çıkma sebepleri nelerdir?

1- Buzdolabınızın anakartı sebepli bir sorun olabilir. Buna sebep olan şey ise elektrik hattı kaynaklı gerilim farkları olarak ortaya çıkıyor. Topraklama hattınızda sorun olabilir.

2- Buzdolabınızın alt veya üst kısımlarında ki ısı farkları da buna sebep olmaktadır. Bu da yine elektronik kartla ilgili olabilmektedir.

3- Son olarak eğer buz dolabınızın dondurucu bölümünü haddinden fazla doldurduysanız ve soğuk hava sirkülasyonu sorunlu hale geldiyse sr arıza ışığının yanmasında bununda payı olabilir. Kontrol edip denemenizde fayda olacaktır.

sr uyarısı sr hatası buzdolabı sr hatası buzdolabı sr uyarısı servis uyarısı buzdolabı buzdolabı sorunları nasıl çözülür vestel buzdolabı ekranda sr yazıyor sr sorunu sr arızası sr ışığı yanıyor teknik servis vestel servis buzdolabu sorunları buzdolabı arızaları ve çözümleri vestel ürün nasıl vestel arızzaları ışık alarm