Van Gogh’un 128 yaşındaki tablosundan çekirge çıktı

Hollandalı ressam Vincent Van Gogh'un 128 yıl önce yaptığı Zeytin Ağaçları isimli tablosunda şaşırtıcı bir gelişme yaşandı.

Hollandalı ressam Vincent Van Gogh'un 128 yıl önce yaptığı Zeytin Ağaçları isimli tablosunda şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. Van Gogh'un yaptığı resimde incelemelerde bulunan uzmanlar tablonun içinde çekirge buldu.

Sanata getirdiği yeni yaklaşımla bilinen Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un ölümünden yüzyıllar sonra şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. 128 yıl önce yapılan ve hala ABD’nin Kansas eyaletindeki Nelson-Atkins Sanat Müzesi’nde bulunan Zeytin Ağaçları isimli tabloda bir çekirge bulunduğu açıklandı.

Müze müdürü Julian Zugazagoitia, yerel gazeteye yaptığı açıklamada, “Tablonun içinde bir çekirge keşfettik. Fakat çekirgenin karın ve göğüs kafesi kayıp. Bunu tablonun kataloglanması sırasında keşfettik. Van Gogh doğa ile iç içe çalışırdı. Ve biliyoruz ki, bu sırada rüzgar, toz, sinekler ve çekirgelerle de uğraşırdı” dedi.

Mary Schafer isimli müze çalışanı tarafından büyüteçle inceleme yapılırken keşfedilen çekirge ise ilk anda bir yaprak sanılmış.sözcü

Vincent Van Gogh abd ressam resim çekirge