Usta yazar Muzaffer İzgü Hayatını Kaybetti

Herkesin Tanıdığı , 84 yaşındaki Muzaffer İzgü hayatını kaybetti.

84 yaşındaki ünlü yazar Muzaffer İzgü’nün oğlu Ahmet Şahin İzgü ve  gelini Muhterem İzgü büyük bir acı yaşadıklarını söyledi.

Türk Edebiyatı’nda doldurulamaz bir yeri olan Muzaffer İzgü ve  gülmecenin son üçlüsünü kaybettiğini söyleyen Ahmet Şahin İzgü, “Türk okurunun başı sağolsun. Sevgili babamızı kaybettik. Babamızı kaybetmemizle gülmecenin son üçlüsünü de kaybetmiş bulunuyoruz. Rıfat Ilgaz, Aziz Nesin ve Muzaffer İzgü. Cenazeyi Pazartesi öğlen Hocazade Camii’nde kaldırmayı düşünüyoruz. Babamız Doğançay Mezarlığı’nda eşi Gülümser İzgü’nün yanına defnedilecek” dedi.

Muzaffer İzgü,'nün cenazesi Pazartesi günü Hocazade Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Doğançay Mezarlığı’nda, eşinin mezarının yanına gömülecek...

Muzaffer İzgü Kimdir ?

29 Ekim 1933 günü Adana doğumludur . Babası, Elazığ'ın Dişidi mahallesinden çalışmak üzere Adana'ya gelen ve Adana Kız Lisesi'nde hademelik yapan Şam doğumlu Ahmet İzgü, annesi Antakya'dan Adana'ya gelmiş olan Havva İzgü'dür. Yoksul bir çocukluk geçirdi. İzgü'nün ifadesine göre babası Adana'da ilk gecekonduyu yapan kişidir.

Son dakika haberi Muzaffer İzgü Hayatını Kaybetti Muzaffer İzgü yazar Muzaffer İzgü kimdir