Uber'in yeni özelliği

Suudi Arabistan, kadınlara birçok kısıtlama getirmekte ve cinsiyetlerin kamuya açık olaylara karışmasını yasaklamaktadır, ancak son yıllarda bazı kısıtlamaları hafifletmişti

Şirket, aylara göre bölgedeki kadın sürücülerin tercihleri ​​ve kaygıları üzerine yerel araştırmalar yaptıktı bu haftasonu, Kadınların Tercihleri ​​Görünümü adlı yeni özelliğinin duyurusunu yaptı. Uber  bölgedeki kadın sürücülere hitap etmek için daha geniş bir çalışmanın bir parçası oldu.

 Suudi Arabistan , bölgede Haziran ayında seyahat eden Tüm Kadınlar Suudi Arabistan, kadınlara birçok kısıtlama getirmekte ve cinsiyetlerin kamuya açık olaylara karışmasını yasaklamaktadır, ancak son yıllarda bazı kısıtlamaları  yasaklanmasına son verdi.hafifletmişti. . Haziran ayında Uber, Suudi kadınların ülkedeki kadınlar için girişimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir kayıt portalı açtı.

Uber, muhtemel kadın sürücülerin çoğunluğunun sadece kadın sürücüleri ilgilendirenbelirten bir araştırma yaptığını duyurdu.

Uber Orta Doğu ve Kuzey Afrika genel müdürü Abdellatif Waked, Uber Orta Doğu ve Kuzey Afrika genel müdürü Abdellatif Waked, "Bu yeni tanıtılan özellik, yerel kültürel normların vicdanı olurken, kadınlar için yeni kapılar ve fırsatlar açacak.

Şirket, şu an bu özelliği başka pazarlara yaymak niyetinde olmadığını söyledi.

Ortadoğu sözcüsü Shaden Abdellatif, CNN Business'a verdiği demeçte, "Kadınların tercih ettiği özellik, önemli bir kültürel dönüşümden geçen bir ülkedeki kadınların ihtiyaçlarını anlamak için yapılan kapsamlı araştırmalara dayanarak özellikle Suudi Arabistan için tasarlandı." Dedi. .

ABD'de müşteriler ve milletvekilleri, güvenlikle ilgili olayların ışığında, Uber ve ABD'deki baş rakibi Lyft için güvenlik sorunlarını ele almak için daha fazla özellik  sunmaya çağırıyorlar . Güney Carolina Evi geçtiğimiz günlerde , Mart ayının sonunda Uber olduğuna inandığı bir araca binmiş bir üniversite öğrencisinin ölümünün ardından aydınlatılmış işaretler göstermesi için bindirmeli araçlara ihtiyaç duyacak Bir tasarıyı geçti.

Dilekçenin ilk kez dolaştırıldığı Ağustos ayında, Ulusal Şebeke Son Şiddeti Sonlandırma Başkan Yardımcısı ve Uber'deki emniyet kurulu üyesi Cindy Southworth, CNN Business'a bunun zor olacağını söyledi. Southworth, orta ölçekli şirketler uygulamalarının temelinde sürücülerinin kimliklerini onaylayabilmesine rağmen, yolcuların aynısını yapmak zor, dedi.

Örneğin, bir erkek teorik olarak, kadın sürücülere avlanma özelliğini kullanabilir.

“Kavramsal olarak, sürücünüzün cinsiyetini seçebilme fikri çekici” dedi ve seçim yapıldığında, kadın doktorların tercihine benzer.

Geçen hafta halka açılma yolunda Uber güvenlik olaylarını ele aldı ve sürücüleri taklit eden insanları 

 . Uber, yatırımcıları platformunda cinsel saldırı iddiaları ve diğer olaylarla ilgili verileri içerecek olan bu yıl yayınlamayı umduğu güvenlik şeffaflığı raporu konusunda uyardı.

Uber , ABD'de en az 103 Uber sürücüsünün cinsel tacize veya yolcularına suistimal etmekle suçlandığı tespit edilen CNN soruşturmasında  cevaben neredeyse bir yıl önce bu raporu yayınlamayı taahhüt etti .KAYNAK

Uber'in yeni özelliği uber kadın sürücü Abdellatif Waked