Time Dergisi 'Yılın en etkili 100 ismini' açıkladı

Time'ın 2019'un En etkili 100 kişiyi sıraladı

Time'ın 2019'un En etkili 100 kişiyi sıraladığı listesinde ABD Başkanı Trump, Yeni Zelanda Başbakanı Ardern ve ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi öne çıkan isimler oldu. İsrail Başbakanı Netanyahu ve Venezülla'da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Guaido'nun da listede yer alması dikkati çekti. Listede sanatçı ve sporcular da var.

Time'ın her sene açıkladığı 'Yılın en etkili 100 ismi' listesinde bu yıl liderler kategorisinde ABD Başkanı Donald Trump, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Pakistan Başbakanı İmran Khan, Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, ABD Kongresinin en genç üyesi New York Temsilcisi Alexandria Ocasio-Cortez, Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan ve Oscar kazanan ilk Müslüman oyuncu Mahershala Ali yer aldı.

Eski New Jersey Valisi Cumhuriyetçi Chris Christie, Trump'ın listeye girmesine ilişkin "Her modern ABD Başkanı dünyayı etkilemeye çalışır. Trump, bunu NATO ülkelerinin adil ödeme yapmamalarına karşı çıkarak, Çin ve diğer Kuzey Amerikalı komşularımızı daha adil ticaret anlaşmalarına zorlayarak ve İran ile nükleer anlaşmadan çekilerek yaptı." değerlendirmesini yaptı.

Christie, ABD Başkanı'nın, Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ile masaya oturmasını da "Trump'ın en cesur adımı" olarak nitelendirdi.
tr.sputniknews.com

Time Dergisi 'Yılın en etkili 100 ismini' açıkladı Time Dergisi