Taşerona İşçilere Kadro Geliyor ...

Taşerona İşçilere Kadro Geliyor ...

Taşerona İşçilere Kadro Geliyor

       Taşeron işçilere kadro ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam etmekte.720 Bin taşeron işçi istedikleri kadroyu bu yıl içerisinde alacak. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan yeni bir taşerona kadro açıklaması daha geldi.Devlette çalışan, statüleri farklı çalışanların olduğunu söyleyen müezzinoğlu başlattıkları çalışmaların belirli bir yere geldiğini  ve tamamlandığı noktada harekete geçeceklerini ifade etti. Yani bir müddet daha beklemeleri gerekiyor şeklinde konuştu.

       Bakan Müezzinoğlu , " Bakanlık olarak,Taşeron veya Sözleşmeli olsun bütün hepsinin aynı çaatı altında bir araya getirilmesi hususunda istekliyiz. Bütüncül bir yapı istiyoruz.Çalıştayımız halen sürmekte şeklinde konuştu.

               Taşeron İşçiler'in Bilmesi Gereken Bazı Şeyler

Kadroya Alınma Şartı Nedir ?

   Kamuda çalışmakta olan taşeron işçi'nn 12 ay süresünce, tam zamanlı bir şekildeçalışma şartı bulunuyor.

Güvenlik Soruşturmasından Geçecekler

    Taşeron işçiler kaadroya alınmadan önce güvenlik ve arşiv araştırması adı altında güvenliksoruşturmasından geçecekler.Bunula berbaer terör örgütleriyle bağlantılarının olup olmadığı araştırılacak.

Başvuru Yapmak Gerekli mi ?

    Kadroya alınma şartları bulunan taşeron işçiler yasa çıkmasına takiben 1 ay içerisinde çalıştıkları kurumda başvurusunu yapabilecek.

Tüm Taşeronlar Kadroya Alınacak mı ?

    Taşeronlar işçileri üzecek nokta burası gibi görünüyor, çünkü çalıştıkları kurumda ihtiyaç durumuna göre personel alımı yapılacak !

Taşeron İçiler Kadroya alındıklarında Aldıkları Maaşları Değişecek mi ?

      Maaşlarda maalesef ki herhangibir değişiklik olmayacak !

Taşerona İşçilere Kadro Geliyor taşerona kadro son dakika haberler 19 şubat 2017 taşerona kadro taşeron işçi 720 bin taşeron işçi Taşeron İçiler Kadroya alındıklarında Aldıkları Maaşları Değişecek mi taşerona kadro müezzinoğlu mehmet müezzinoğlu taşeron ne zaman kadroya alınacak