Taşerona İşçiler için Kadro Yerine " ÇERÇEVE SÖZLEŞME " Geliyor...

Taşerona İşçiler için Kadro Yerine " ÇERÇEVE SÖZLEŞME " Geliyor...

Taşerona Kadro Yok , Kadro Yerine " ÇERÇEVE SÖZLEŞME " Var !

          Taşeron işçilere Kadro durumu uzun süredir muallaktaydı. Ancak hükümet kanadında yeni bir çalışma başlatıldı. Seçim öncesinde 720 bin taşeron işçiye kadro sözü olan hükümet referandum öncesinde kadro yatişmeyince  " Çerçeve Sözleşme " formülünü deneyecek.

Sendikaların Büyük Etkisi Oldu

             Bilindiği üzere hükümet kanadından Taşeron İşçilere olan kadro sözü tutulmadı, referandum öncesi bu rüzgarı tersine çevirmek isteyen hükümet " Çerçeve Sözleşme " şeklinde bir çalışma başlattı. Bunula beraber taşeron işçiler de kamuda hali hazırda çalışmakta olan kadrolu işçiler gibi çerçeve sözleşme imzalayacaklar.

             İçeriği tam olarak bilinmiyor ancak taşeron işçiler için birşey farketmeyecekse , çokta mutlu edeceği söylenemez taşeronlar açısından. Türk-iş ve Hak-iş gibi sendikaların hükümet ile çerçeve sözleşme imzalayacak önümüzdeki 2 yıllık periyod için Türk-iş hükümet ile görüşme yapacak.

          Taşerona kadro sözü verildi sonradan " özel sözleşmeli statü" denildi. Çerçeve sözleşme haberlerinden sonra  , çerçeve sözleşmenin akibeti ne olur zaman gösterecek !!!

TAŞERONLAR OLARAK SİZ DE SOSYAL MEDYADA TEK YUMRUK OLMAK İSTERSENİZ  , TAŞERON İŞÇİLER GRUBUNA KATILABİLİRİNİZ , AŞAĞIDAKİ LİNKE TIKLAYARAK

GRUBA KATIL >>>>>

https://www.facebook.com/groups/332641020209876/?fref=ts

taşerona kadro çerçeve sözleşme taşeron işçi mehmet müezzinoğlu 720 bin taşeron çalışma bakanlığı