Siyahi Erkek Hastanesi Mi ? Nasıl Yani ?

Siyahi Erkek Hastanesi'nin Komik Hikayesi

Çüşşş ! Siyahi Erkekler İçin Hastane Yapmışlar Olum , Noluyo ki Orda ?

              Eminönünden bitkin bir şekilde binmişim vapura Büyük Ada'ya gidiyorum. Yorgunluk paçalarımdan akıyo o derece ! güzelce kuruldum vapurun kıç balkon kısmına bi'taraftan da neredeyse yorgunluktan gözüme perde inmiş gibi yani teşbihte hata olmaz.

             Vapur hareket etti biraz geçti ve kadıköye yanaşırken haydarpaşa garı gözüme ilişti. Tam orasını burasını incelerken arkada birtane bina üzerinde enteresan yazılar var . Gözü bir oğuşturursun tekrar odaklarsın , o da  nesi  binanın tepesine eşşek kadar " Siyahi Erkek Hastanesi " yazmışlar !

              Hadi Canım !

Noooluyo ki ulan o hastanede yani ?

         Aklımdan jet hızıyla geçen anahtar kelimeler " zenci , tripod , organ nakli , güney uzuvlar "   falan diye adrenalin içinde kalmışken. Anaaa dedim istanbul yaşadı. Hemen o heyecanla internete bağlanırsın google'a " Siyahi Erkek Hastanesi" diye kerkinirken , bir kaç sitede aslında o'nun Siyahi Erkek Hastanesi değilde Siyami Ersek Hastanesi olduğunu öğrenip kollara kolonya ve baygınlık temalı bir duruma geldim. Bulduğum sitede ise yüzüme tokat gibi ve hatta kafamdaki saçmalıklara cevap niteliğinde şu yorumları aldım :)

Siyahi Erkek Hastanesi Siyahi Erkek Hastanesi Yanılgısı böyle bir hastane varmı Siyahi Erkek Hastanesi Diye Bir Hastane Var mı ? eminönü kadıköy vapur siyami ersek hastanesi komik hikaye laleli istanbul