Sıfır araç aldı kusurlu çıktı

emsal dava yolda!

Sıfır araç alımında bazen başımıza can sıkıcı şeyler gelebiliyor. Satın aldığımız otomobillerde gerek fabrika kaynaklı gerek ise sonradan oluşan sorunlar ortaya çıkabiliyor. 

Bilgi verilmeyen alıcıların otomobillerinde oluşan hataları sonradan fark ettiğinde, mağdur olabiliyorlar. İşte bunun son örneklerinden biri Bursa’d ortaya çıktı. 

2020 model sıfır bir araba alan tüketici, arabasını ekspertize götürdüğünde motor kaputu cıvataların sökülüp tekrar takıldığını öğrendi. Tüketici, yetkili servisten tatmin edici bir çözüm bulamayınca ise yargı yoluna gitti. Davanın gidişatına göre diğer sürücülere de bir emsal oluşturabileceği söyleniyor. 

Sıfır araç alan kişi şunları söyledi Mağdur kullanıcı Duygu Çamtaş, 

“Sürekli haberlerde karşılaşırdık bu tarz durumlarla. Sıfır araç alıp kusurlu çıkan vatandaşların mağduriyetine tanık olurduk. Bu yüzden duyduğum şüphe üzerine nişanlıma, aracı mutlaka ekspertize götürmemiz gerektiğini söyledim. Ekspertize götürdüğümüzde ön kaputtaki cıvatalarda sök-tak olduğu söylendi. O sırada şok oldum. Okuduğum haberlerin içerisinde buldum kendimi bir anda. Firmaya giderek durumdan bahsettik. Bize sürekli ‘bugün git yarın gel’ taktiği uyguladılar. Bugün nişanlım gitti tekrar konuşmaya. Uzun süre, sabahtan akşama kadar bekledi. Hala bir sonuca ulaşamadık. Güvenilir bir marka diye bu aracı almıştık. Çünkü ilk aracım da aynı markaydı. İkinci aracımda da hiç düşünmeden tekrar aynı markayı tercih ettik. Fabrika bu kusurun mümkün olabileceğini söylüyor. Madem oluyorsa eğer neden ilk aracımda ben böyle bir şey yaşamadım; neden ikinci aracımda yaşıyorum. Biz şimdi hakkımızı arıyoruz. Firma yetkilileri bize sürekli bayi ile üretici arasında bir yazışma olduğunu söylüyor. Herhangi bir sonuca ulaşamadık hala. Bu yüzden bununla ilgili bir yasal süreç başlatacağız. Tüketici mahkemesinde işimizi görmeye başlayacağız.” 

Sıfır araç aldı kusurlu çıktı sıfır araç kusurlu araç Duygu Çamtaş araç alımı ayıplı araba otomobil sorun şikayet tüketici emsal karar