Şekeri Bırakma Konusunda En Büyük Destekçiniz Olacak 2 Belgesel

Şekeri bırakmak için ne yapmalı? Şeker bırakmak kilo verdirir mi? Bu ve daha fazlası için sorularınızı cevaplayacak 2 belgesel.

fiziksel olarak sağlıklı bir adamın 30 gün boyunca günde 3 öğün mcdonald's menüleriyle beslenmeye başlamasını, bu süreç boyunca geçirdiği fiziksel ve psikolojik değişimleri anlatan bir belgesel. şeker tüketimine doğrudan değinmeden işlenmiş gıdaların, özellikle de fast food tüketiminin zararlarına, aşırı kilo ve obeziteye nasıl katkı yaptığına, vücutta çeşitli rahatsızlıkların ortaya çıkmasına nasıl on ayak olduğuna değiniliyor. yalnızca mcdonald's menüleriyle (ya da fast food ile) beslenmenin yalnızca birkaç hafta içinde bile yüksek kilo artışına ve karaciğerde soruna yol açtığını görüyoruz belgeselde. tüm belgeselin sonunda adamın yaşadığı sağlık sorunları özetleniyor. söz gelimi, 30 günde 83 kilodan 95 kiloya çıkıyor ki bu süreçte tüm yediklerini hesaba katınca toplamda 13 kilo şeker ve 5 kilo yağ tükettiği ortaya çıkıyor.

gıda endüstrisi, medya ve iktidar ilişkini anlatan, beslenme alışkanlıklarımızın reklamlar yoluyla çocukluktan itibaren nasıl biçimlendirildiğini açıklayan bir belgesel. tükettiğimiz işlenmiş gıdaların, özellikle de şekerin biyolojik etkileri de açıklanıyor ama, beslenme ve spor alışkanlıkları daha toplumsal ve psikolojik açıdan ele alınıyor daha çok. bebeklikten itibaren içinde şeker olan mamalarla beslenmeye başlayan çocukların her türlü işlenmiş gıdaya reklamlar aracılığıyla alıştırılıp şekere nasıl bağımlı hale getirildikleri ve obezite geliştirdikleri anlatılıyor.

Alkol Tütün obezite şeker belgesel şeker nasıl bırakılır şeker bırakma