Samsung 8K televizyonların fiyatları dudak uçuklatıyor

İşte satış rakamları

SAMSUNG , MENA FORUM’da sunumunu gerçekleştirdiği  lansmanda 8K QLED TV’lerin çıkış tarihini ilan etmişti. 98 inç 8K QLED TV’sini sergileyen Samsung, 8K teknolojisinin izlenebilirlik deneyimini ne denli ileri taşıdığını ve izlenebilme kabiliyetlerinde çok farklı bir dönem için duyuru yapmıştı.

Samsung şirketi 2019 model 8K QLED  televizyonlarını Güney Afrika’da piyasaya sürdü. Samsung  şirketi'nin 2022 senesine  kadar tam olarak 5 milyon 8K televizyonu satmayı öngördüğü belirtiliyor.

 75 inç boyutunda ki  Q900 modelinin fiyatı 6.805 dolar , 82 inç boyutunda ki Q900 modelinin fiyatıysa 8.700 dolar. Samsung’un Q900 modeline 65 inç ve 98 inç ekran  seçeneklerini de sunacağı bildiriliyor. 

Kuantum işlemcisinin tercih edildiği Samsung Q900’un 8K çözünürlüğe sahip olmayan içerikleri de 8K’ya yükseltebildiğini belirtelim. Samsung’un akıllı telefonlarında gördüğümüz kişisel asistan Bixby de 8K televizyonlarda karşımıza çıkıyor. Samsung 8K QLED televizyonların önümüzdeki günlerde Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor. Televizyonların Türkiye fiyatları açıklanmasa da yüksek fiyattan satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Şirket bunun haricinde 8K televizyonlarındaki yetenekleri yayınladığı yeni videoyla gözler önüne serdi. Şirket tarafından paylaşılan videoyu haberin girişinden izleyebilirsiniz. 

Samsung 8K QLED TV teknoloji MENA Forum Q900 dolar