RENAULT 'un 1898-2018 arası inanılmaz değişimi

Vay be diyeceksiniz

RENAULT - Evolution 1898-2018'den itibaren 

Groupe Renault 1899'da kurulmuş çok uluslu bir Fransız otomobil üreticisidir. Şirket bir dizi otomobil ve kamyonet üretmekte olup, geçmişte kamyon, traktör, tank, otobüs / otobüs ve otokarlı araçlar üretmiştir. 

Organizasyon Internationale des Constructeurs d'Automobiles göre, 2016 yılında Renault üretim hacmi ile dünyanın dokuzuncu büyük otomobil üreticisi oldu. Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance dördüncü büyük otomotiv grubudur.

Paris yakınlarındaki Boulogne-Billancourt'da bulunan Renault grubu, Renault marque ve yan kuruluşları, Alpine, Romanya'dan Otomobil Dacia, Güney Kore'den Renault Samsung Motors ve Rusya'dan AvtoVAZ'dan oluşuyor. Renault, Japonya'nın Nissan'ında% 43.4, Almanya'nın Daimler AG'sinde% 1.55 hisseye sahiptir (2012'den bu yana, Renault, Daimler'in Mercedes A-Class ve B-Class otomobilleri için motor üretmektedir). Renault ayrıca RCI Banque (otomotiv finansmanı), Renault Retail Group (otomotiv dağıtımı) ve Motrio (otomotiv parçaları) yan kuruluşlarına da sahiptir. Renault, Oyak-Renault (Türkiye), Renault Pars (İran) dahil olmak üzere çeşitli ortak girişimlere sahiptir. Carlos Ghosn mevcut başkan ve CEO. Fransız hükümeti Renault'nun% 15 hissesine sahiptir. 

RENAULT 'un 1898-2018 arası inanılmaz değişimi renault