Ohaa Diyeceğiniz Tesadüfler

Tesadüfler hayatımızın içinde. Yürürken çok sevdiğiniz ya da çok nefret ettiğiniz bir insanı görebilirsiniz. Aklınızdan geçen birşey aniden karşınıza çıkabilir. Böyle küçük tesadüflere çok şaşırmayız. Ama öyle tesadüfler var ki aklınız hayaliniz kırmızı ışığa yakalanırmışcasına hareketsiz kalacak.

Titanic Ve Titan

Titanic Ve Titan

Titanic herkes tarafından bir deniz faciası olarak bilinir. Buzdağına çarpan bu büyük geminin batış hikayesinin yıllar önce bir romanda geçtiğini biliyor musunuz ? New York'da 36 yaşında yazar olan Robertson 1989 yılında, tamda titanic kasından 14 yıl önce kazayı neredeyse birebir romanında yazmıştır.Kitapta geminin ismi Tİtandır. Geminin batmasının imkansuz oldığunun düşünülmesi Titanic ile aynı yapıda bir gemi olduğunu gösterir. Robertson'un romanında ki Titan ile Titanic  aynı güzergah ve aynı saatlerde batmıştır. İkiside buzdağını son dakikada farkedip sağdan darbe alarak sulara gömülmüştür. Çok güvendikleri Titanic de filika sayısı az olması romandaki gibidir.  Ölüm sayısı 1500 olarak belirten yazar 1514 kişinin öldüğü titanic de nerdeyse aynı sayıyı tutturmuştur.

Edgar Allan Poe

Edgar Allan Poe

1838 yılında Edgar Allan Poe 'nin yazdığı öyküde gemi kazasında hayatta kalan dört kişinin açlıktan ölmek üzereyken kendi aralarından birini çöp çekerek yemesini konu alıyor.  Romanda bu talihsiz adamın ismi Richard Parker'dır. 

1884 yılında gerçek bir gemi kazasında 4 kişi finika ile kurtulur ve denizde mahsur kalır. Açlıktan ölmek üzereyken kendi aralarından bir kişiyi öldürüp yiyerek hayatta kalırlar. Ne tesadüftür yediklerin şahsın ismi Richard Parker'dır.

Mesut Özil - Enzo Ferrari

Mesut Özil - Enzo Ferrari

Mesut Özil'i hepiniz yakından tanıyorsunuz. Türk asıllı Alman futbolcu Enzo Ferrari ile benzerliği oldukça fazla. Peki Enzo Ferrarinin Ağustos da öldüğünü ve aynı yılın Ekim ayında Mesut Özil'in doğduğunu biliyor muydunuz. Aynı gün olması oldukça şaşırtıcı. 

Edgar Allan Poe titan ve titanic enzo ferrari ve mesut özil arasındaki benzerlik