Meclis Tatlısı , Vişneli tayfır tatlısı nasıl yapılır ? Vişneli tayfır tatlısı tarifi ve malzemeleri

Peki vişneli tayfır tatlısı nedir ?

Vişneli tayfır tatlısı, birçok kişi tarafından google da aranıyor. Peki vişneli tayfır tatlısı nedir ?  ve Vişneli tayfır tatlısı hangi malzemelerle yapılır ?

vişneli tayfır tatlısı nasıl yapılır?

Bir süre önce Meclis menüsünden çıkarıldığı söylentileri yayılan vişneli tayfır tatlısı, google ve türevleri arama motorlarında araştırılmaya başladı. Peki vişneli tayfır tatlısı nedir? Vişneli tayfır tatlısı malzemeleri ve tarifi.

Meclis restoranlarında uzun yıllardır yapılagelen ve yıllar içerisinde TBMM tatlısı haline gelen  vişneli tayfır tatlısının, Meclis menüsünden çıkarıldığı öne sürülmüştü. Peki vişneli tayfır tatlısı nasıl yapılır? İşte vişneli tayfır tatlısı malzemeleri ve tarifi...

Vişneli Tayfır Tatlısı Malzemeleri

Vanilyalı Puding ( 1 paket )

Vişne Suyu (2,5 bardak )

Bisküvi (1 paket )

İrmik ( 5 yemek kaşığı )

Süt (4 bardak )

Şeker ( 10 Yemek Kaşığı )

Vişneli Tayfır Tatlısı Malzemeleri Yapılışı

Vişneli tayfır tatlısı için ilk etapta tencereye sosları hazırlamak amacıyla bir paket vanilyalı pudingi ve vişne suyunu boşaltın. Tencereye boşaltmış olduğunuz vanilyalı pudingi ve vişne suyunu kıvam alana kadar karıştırıp ve pişirin.

Sonrasında hazırlamış olduğunuz karışımı  cam bir kaba dökün. Cam kaba koyduğunuz karışım soğurken, 1 paket bisküviyi rondodan geçirin.

   Rondodan geçirdiğiniz bisküviyi, hazırladığınız cam kabın içerisindeki karışıma dökün ve son olarak bir tencereye irmik, şeker ve süt koyun.Tenceredeki irmiği, sütü ve şekeri koyulaşana kadar pişirin ve karıştırın. Ardından sıcaklığı geçtikten sonra bisküvilerin üzerine dökün. Tatlıyı soğuması için buzdolabına koyun ve yaklaşık 1 gün boyunca dolapta bekletin.

Afiyet Olsun

vişneli tayfır tatlısı nedir Vişneli tayfır Vişneli tayfır tatlısı nasıl yapılır nasıl yapılır malzemeleri yapılışı tbmm meclis