MEB il dışı atama başvuruları başladı! İşte 2019 il dışı tayin kontenjan ve ihtiyaç listesi…

Öğretmenlerin merakla beklediği il dışı atama başvuruları için beklenen tarih açıklandı. Farklı bir ilde görev yapmak isteyen öğretmenlerin araştırdığı il dışı atama ve tayin kontenjan listesi içerisinde yer alan bilgilere göre tercihlerini yapacak. İşte 2019 il dışı tayin kontenjan ve ihtiyaç listesi...

MEB tarafından gerçekleştirilen 2019 il dışı tayin başvuruları başladı. Birçok öğretmeninin gündemi içerisinde yer alan tayin başvuruları öncesinde kontenjan ve ihtiyaç listesi de yayınlanmıştı. 14-20 Haziran tarihleri arasında başvurular http://personel.meb.gov.tr sitesi aracılığıyla yapılabilecek. İşte 2019 il dışı tayin kontenjan ve ihtiyaç listesi…

İL DIŞI ATAMA KONTENJAN LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

MEB İL DIŞI ATAMA BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri Başvurular 14-20 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri 24 Haziran'da sonuçlandırılacak.

İL DIŞI TAYİN BAŞVURU EKRANI

KİMLER BAŞVURABİLECEK?

İl listesinde belirtilen illerin dışındaki illerde görev yapan ve 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 3 yıllık çalışma süresini tamamlamamış olan öğretmenler, istemeleri halinde listedeki 23 ille sınırlı olmak kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek. Bu listede belirtilen illerin birinde görev yapmakta iken soruşturma sonucu bu illerin dışındaki bir il'e atananlar, bu kapsamda başvuruda bulunmaları halinde, soruşturma sonucu ayrıldıkları il haricindeki diğer illeri tercih edebilecekler. Bu kapsamda yapılacak yer değiştirme başvuruları Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri başvurularına ilişkin atama işlemleri sonuçlandırıldıktan sonra değerlendirmeye alınacak. Bu kapsamda yapılan başvurular da 25 Haziran'da sonuçlandırılacak.

Atama sonuçları www.personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanacak.

sözcü

atama meb öğretmen