Kurt Adam Hakkında Gerçekler

Onları hep filmlerde gördük. Dolunayın bekçileri : tabutlarında uyuyan, kanla beslenen sivri dişli insandan bozma kurt adamlar... Peki kurt adamlar hakkındaki gerçek nedir ?

Kurt Adam Gerçeği: Duymadıklarınız, Bilmedikleriniz

Kurt adam denilince akla gelen o meşhur yer yani çıkış yeri : Transilvanya’dır. Ve Drakula gerçekten yaşamış bir kişi olduğu bilinmektedir... Gerçek ismi Vlad Drakul olan bu şahsiyet şimdiki Romanya topraklarında hüküm süren küçük ama zalim bir hükümdar idi. İşi gücü savunmasız Müslüman Türk köylerine saldırıp savunmasız insanları öldürmekti. Tarih kayıtlarına göre yakaladıklarını kazığa oturtur, diri diri ateşte kızartır, yüreklerini yer, kanlarını içerdi. Böyle bir Türk düşmanı caniydi Drakula.

Fatih Sultan Mehmed Han döneminde yaşayan bu zalim hükümdar sadece savunmasız Türkler’e saldırıyordu, ama yalnızca savunmasız olanlara. Tabi biliyor diğer türlü Türk ile uğraşamayacağını. Ego tatmini yapmak için savunmasızları seçiyordu. Bu zalim ve korkak hükümdar hiçbir zaman Türk ordusunun karşısına çıkma cesaretinde bulunamadı. Sürekli olarak Türk ordusundan köşe bucak kaçtı. Bizim Türkler zalimlerin korkulu rüyası yanına bırakırlar mı bu adamın sizce ? Tabiki HAYIR ! Ama sonunda Türk akıncıları onu kıskıvrak yakalayıp layık olduğu yere gönderdi...Daha  sonra şahsiyeti üzerine bir Vampir Drakula efsanesi ortaya çıktı. 

Dolunayda ortaya çıkan Kurt adam efsanesine gelince Ortaçağ Avrupası’na dayanmasına karşın, kökenleri daha eskilere gider. MÖ 5.yy.da yaşamış Eski Yunanlı tarihçi Heredot, Karadeniz kıyısında yaşayan kimi toplulukların büyücülerinin, yılın bazı günlerinde kurda dönüştüklerinden söz eder. Yunan mitolojisinde kurda dönüşüme inanılırdı.

Yunan mitolojisinde geçen bir hikayeye göre sözde ilah Jupiter, Arkadya kıralı Lycaon’a kızarak onu kurda çevirir ve Lycaon da sonsuza dek kurt kalıp çevresini dehşete düşürür. Roma çağında ise Vergilius, Plinius, Propertius, Servius ve Petronius, kurt adamlarla ilgili öyküler yazmışlardır. Petronius, ”Satyricon” adlı yapıtında tüm ayrıntılarıyla klasik bir kurt adam öyküsü anlatmaktadır.

Ortaçağ’ın o zalimlikler dolu karanlık Avrupası’nda kurt adam, büyücü, vampir ya da cadı olduğu ileri sürülerek birçok masum insan yakılarak öldürüldü... Aslında bu insanlar cadı, vampir gibi şeytani bir yaratık değillerdi. Olaylar incelendiğinde öldürülen kişilerin akıl hastası ya da fizik özürlü kimseler olduğu anlaşılmaktadır. Ama Engizisyon mahkemeleri, akıl hastaları ile fizik ya da zihin özürlü kimseleri de Tanrı’nın yarattığını düşünemeyecek ölçüde cehalete gömülmüştü. Asıl şeytan, Engizisyon ve çağın yöneticileri idi. Engizisyon ve devrin yöneticileri, kendi sömürü düzenlerini yaşatmak ve halkı baskı altında tutup daha çok vergi toplamak için cadıdır, büyücüdür bahanesiyle başta kendilerine karşı çıkanlar olmak üzere birçok günahsız kişiyi katlettiler.

KURT ADAMLAR NASIL BİRŞEYDİR ÖZELLİKLERİNE BAKALIM

Avrupa’da, 1520-1630 yılları arasında kayıt altına alınmış  30.000 kurt adam vakası vardır. İnanışa göre kuduz bir kurt ya da kurt adam tarafından ısırılan bir insan, kurt adam olmaktadır. Dolunayda  açıkta uyumak, kurtların içtiği sulardan içmek de tehlikeliydi. İsviçreli ünlü filozof Paracelsus’a göre kurt adamlar, öteki dünyada ruhu huzura kavuşamayan kimselerdi. Geceleri şiddet duygularını doyurmak isteyen kişilerin de büyü ile kurt adam olabileceğine inanılıyordu. İnanışa göre kurt adamlar kıllı postlarını, insan biçiminde iken derilerinin altına gizlerler. Dolunaylı gecelerde kurda dönüşür ve insanları gırtlaklarından ısırarak öldürürler. Bunu bir zevk haline getirirler.

          Başka bir inanca  baktığımızda  kurt adam tesadüfi olarak ya da kendi isteği ile kurda dönüşür. Kurt biçimine giren bir kişi yalnızca gözlerinden ve sesinden tanınabilir. Çünkü sadece bu özellikleri değişime uğramaz. Kurt adamı yakalamak için giysileri saklanır; çünkü o zaman kurt adam insana dönüşemez. Bir kurt adam olağan silahlarla ölmez; kurt adamı öldürebilmek için gümüş kurşun ya da gümüş kılıç gerekir. Yaralanan ya da ölen kurt adam, hemen insana dönüşür. İnsan şekline döndüğünde, eğer yaralı ise, yaraları da iyileşir. Kurt adamı insana çevirmek için nanca göre ismini 3 kez adı ile seslenmek de onu insana çevirebilir.

Nasıl vampir olunur ? Nasıl Kurt adam olunur?

Arkadaşlar gerçekten bunu mu istiyorsunuz ? Eğer böyle birşey istiyorsanız hayal dünyasında yaşıyorsunuz demektir. Bir an önce çıkın derim. Çok fazla amerikan filmi izliyorsunuz...

vampir var mı vampirler gerçek mi kurt adam gerçek mi nasıl kurt adam olunur nasıl vampir olunur drakula transilvanya