Kirpikler Nasıl Kalınlaşır Ve Gür Çıkar ?

Kirpikler gözümüzü tozdan koruma görevini yerine getiren küçük kıllardır. Bir bayan için çok önemlidir. Gözlerin güzelliğini ortaya çıkarması için can alıcı unsurdur kirpikler... Daha kalın ve gür kirpiklere sahip olmak istemez misiniz ? Nasıl mı ? Şöyle :

Kirpikler Neden Azalır ?

Yaş, sağlık koşulları, dengesiz beslenme gözde oluşan enfeksiyonlar veya hormanların yeterince çalışmaması...

Gözleri sertçe ovmak bir başka nedendir. Ayrıca gün bitiminde makyajı silmemek ince ve seyrek kirpiklerin sebebebidir.

Peki Ne yapmalıyım ?

1- Zeytinyağı :

 Zeytinyağı kirpikleri besler ve daha kalın çıkmalarını sağlamaktadır.

Ayrıca kirpiklerin koyu rengini korumasında çok önemli bir unsurdur.

Zeytinyağını kirpiklere uygulamak için eski bir rimel çubuğundan faydalanabilirsiniz. Bu çubuğu dezenfekte ettikten sonra zeytinyağına batırın. Yatmadan önce kirpiklerinize rimel sürer gibi zeytinyağını sürün. Sonuç alana kadar bir kaç ay bu tarifi deneyebilirsiniz.

Aloe Vera

İçerdiği vitamin ve besleyici maddeler nedeniyle aloe vera  mucizevi bitkisi kirpikleri hızlı uzatmada kullanabileceğiniz harika bir bitkidir. Kirpiklerinizi nemli tutmanıza yardımcı olacaktır. 

Yatmadan önce temiz bir rimel çubuğuyla kirpiklerize aloe vera jeli sürün. Bir gece bekleyin ve daha sonra ılık su ile yıkayın.

Veya bir çorba kaşığı aloe verayı bir çorba kaşığı jojoba yağı ve bir çorba kaşıı papatya çayı ile bir güzel karıştırın. Günde iki kez temiz bir remel ile kirpiklerinize sürün. 15 dk sonra ılık suyla bir güzel yıkayın. Bir kaç ay istediğiniz sonucu alana kadar uygulayabilirsiniz.

Hin Yağı

Kirpiklerin uzamasında hint yağı çok etkilidir. Ayrıca kirpiklerinize zarar veren bakterilerle savaşır. 

Temiz bir fırça veya pamuk topuyla gece yatmadan önce kirpiklerize hint yağı sürün. Daha etkili olması için E vitami yağı ekleyebilirsiniz. Hint yağını kirpiklerinize sürdükten sonra bir gece bekletip sabah durulayın. Ayrıca iki çorba kaşığı hint yağını iki çorba kaşığı aloe vera jeli ile karıştırabilirsiniz. Bu karışımı pamuk yardımıyla kirpiklerinize sürün. Bir gece bekledikten sonra durulayın Bu iki tariften birisini her gün iki ila üç ay boyunca uygulayın

4) Yumurta

Yumurta protein yüklü bir gıdadır. Bundan sebep kirpiklerinizi kalınlaştırmak için kullanmanız mümkündür. Ayrıca içerdiği vitaminler kirpiklerinizi besler.

Bir yumurtayı bir çorba kaşığı gliserin ile karıştırın. Karışım kalın bir krem haline gelene kadar çırpın.  Bir pamuk vasıtasıyla kirpiklerinize sürün.15 dk bekledikten sonra soğuk su ile durulayın. Bir kaç ay boyunca haftada üç kez tekrarlayarak yapabilirsiniz.

5) Yeşil Çay

Yeşil çay içerdiği flavonid bileşenleri ile kirpiklerin daha hızlı ve kalın uzamasını sağlamaktadır.

Şeker veya tatlandırıcı kullanmadan bir bardak yeşil çay hazırlayın ve soğumasını bekleyin. Pamuk çubukla yeşil çayı kirpiklerizin kökünden ucuna kadar sürün. 15 dk sonra soğuk su ile durulayın. Günde iki kez olmak üzere bir kaç ay yapabilirsiniz.

sağlıklı kirpik için ne yapmalıyım ? kirpikleri uzatmanın yolu kirpikleri gürleştirmek için ne yapmalıyım hint yağı kirpik uzatma kirpik uzatma ve gürleştirme yöntemleri evde