Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’e devlet koruması

OSMAN SARIGÜN: DEVLET BÜYÜKLERİMİN ELLERİNDEN ÖPERİM

Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün oğlu İsa Sarıgün, tehdit aldıklarını belirterek, “Babam koruma amaçlı karakolda tutuluyor” diye konuştu.

Irak sınırında çıkan çatışmada yaşamını yitiren Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı’nın Ankara’nın Çubuk ilçesine bağlı Akkuzulu köyündeki cenazesinde, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişimi sırasında, Osman Sarıgün adındaki kişi, CHP Genel Başkanı’na yumruk atmıştı.

Çıkan olaylarda CHP Genel Başkanı ve beraberindekiler önce bir eve sığınarak sonra da zırhlı araca bindirilerek olay yerinden uzaklaştırılmıştı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturmada Osman Sarıgün’le birlikte 9 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlardan 3’ü savcılıktan, 5’i çıkarıldığı mahkeme tarafından haklarında adli kontrol hükmü uygulanarak serbest bırakılmıştı.

‘ELİMİ SALLADIM, KILIÇDAROĞLU’NA DEĞMİŞ’

Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün ise, savcılıktaki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Sarıgün’ün ifadesinde,  “Birisi bana yumruk vurdu. Benim omzumdan iteledi. Zannedersem bu şahıs Kemal Kılıçdaroğlu’nun korumalarından birisiydi. Ben de elimi salladım. Kemal Kılıçdaroğlu’na değmiş” demişti.

OSMAN SARIGÜN: DEVLET BÜYÜKLERİMİN ELLERİNDEN ÖPERİM

Sarıgün’ün serbest bırakılmasının ardından aralarında 31 Mart seçimleri için AKP’den Etimesgut Belediyesi Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yapan Önder Gökçekaya’nın da yer aldığı bir grubun, Kılıçdaroğlu’na yumruk atan atan şahsın bulunduğu yere gittiği ve elini öptüğü görüldü. AKP’li Önder Gökçekaya’nın yaptığı sosyal medyaki video yayınında Sarıgün  “Türkiye’ye selam olsun, devlet büyüklerimin ellerinden öperim, hepsine başarılar dilerim” ifadelerini kullanıyor.

AKP ANKARA İL BAŞKANI’NDAN DESTEK

Öte yandan AKP Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan da, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hainler ile bir oldunuz, milletimizin kudsiyeti ile alay edercesine sofralarında kaşık salladınız. Şehit acısı ile verilen tepkiye, genel merkezinizde terör destekçilerinin ziyaretleri ile karşılık verdiniz. Siz haininize sahip çıkarken, biz yiğitlerimizi size yedirmeyiz” ifadelerini kullandı.

‘KAFAMIZ ÇOK KARIŞIK’

Artı Gerçek’in ulaştığı Osman Sarıgün’ün oğlu İsa Sarıgün, babasıyla henüz irtibat kuramadığını ifade ederek, “Sosyal medyadan çok tehdit geliyor. Babam koruma amacıyla karakola götürüldü. Kendisine ben de ulaşamıyorum” dedi. İsa Sarıgün, babası gibi kendisinin de kamyon şoförü olduğunu söyleyerek, “Olay günü ben İstanbul’daydım. Neler olduğunu bilmiyordum. Şu anda Ankara’ya dönüyorum, yoldayım. Ne yapacağımızı biz de bilmiyoruz henüz. Kafamız çok karışık” diye konuştu.

tele1

Osman Sarıgün chp akp kemal kılıçdaroğlu çubuk