Kıçı Yere Yakın Olan Adamdan Neden Korkulmalı ?

Tarihimiz boyunca deyimlerimiz dahil atalarımız hep aynı şeyi tekrar etmiştir ' Kıçı Yere Yakın Adamdan Korkacaksın '

Kıçı Yere Yakın Olan Adamdan Neden Korkulmalı ?

            " Kıçı yere yakın adamdan korkacaksın " lafıyla alakalı millet olarak bir ön yargımız olabilir. Ki bu da atalarımızdan kaynaklanmaktadır. Belki bir kısım adamın k*çının yere yakın olmasının bizim hayatımıza edebileceği olumsuz etkilerle ilgili bilimsel bir kanıt yok ama genel kanı ve tecrübe bu yöndedir...

Mesela , Ne Kadar Yakın Olmasın ?

                   Böyle bişey yapmayın tabiki , böyle bir ölçü olamaz  " gel bi ölçücem " olayı sakat iştir :)  illa ölçecekseniz de elinizi çenenize koyup enine boyuna adamı süzün bi bakalım k*çı yere yakın mı değil mi ?

                  Bu şekilde iş görüşmesi yapıldığını düşünsenize , işe giricem diye kepaze olmak var. Patron sizi kabul edene kadar süzüm süzüm süzer sizi...

" Kıçı Yere Yakın Adamdan Korkacaksın " Sorunsalıyla İlgili İnternet Aleminin Düşünceleri İse Aşağıda ki Gibi ;

K*çı Yere Yakın Olan Adamdan Neden Korkulur ?

 • G... havaya kalkmış insanları hurafesi bence.
 • G..ü kalkık Olandanda kork derler,ideal popo ayarını bulmak önemli olan. 
 • Yerin kulağı var,bunlarında poposu yere yakın.Sen onlara bir şey yaparsan popolarının rahatı için zaten yakın olan yerin bilgilerine başvururlar
 • Kesit alanı/hacim dayanıklılığı verir bilimsel açıklaması bu.normal kalınlıkta uzun adamın dayanıklılığı azdır mesela.
 • Genel olarak aşağılık kompleksine sahip olduklari kabul edildiginden, aşırı derecede kisa boylu insanlardan gunun birinde gelebilecek kaziklara karşı tetikte olmayi ogutleyen atasözü ...
 • farkettik ki, bu genelde ananeler falan gibi eski kuşaktan kişilerin söylediği bi söz. her ne kadar genellemelerin doğruluğu tartışılsa da yaşadıkça insan sözün haklılığını görüp eee milletin bi bildiği varmış heralde diyo.
 • morriseyin sıklıkla hairy için sarfettiği söz...
 • Bir başka yorum da şu şekildedir: götü yere yakın olandan korkacaksın

eskilerin kısa boylu kişilerden korkulması gerektiğini şiddetle belirtme ihtiyacı sonu dile gelmiş öğüdüdür. neden korkmak gerektiği konusunda ise şimdiye kadar iki teori geliştirilmiş:

1. teoriye göre kısa boylu (bkz: götü yere yakın) ve minyon olanlar, ebat bakımından daha küçük hacme sahip olduklarından gizli işler çevirmeye yatkınlar (mış). istemeseler bile kötülüğe kolayca alet edilebilirler(miş).

2. teori ise, kısa boylu ve minyonların sahip oldukları kişisel kompleksleri yüzünden inanılmaz fesat olmaları ve her daim ayağınızı kaydırmak için uğraşacaklarıni idda etmektedir.

 • Bahsi edilen durum anüs seviyesindeki yükseklikten dolayı oluşan potansiyel enerjinin azlığından, ve buna denk olarakta kinetik enerjinin daha fazla olacağı ise. zaten bu arkadaşlar uzunlar pek farketmeden tie fighter efektiyle yanlarından geçeceklerinden çok yakınlarında bulunmak mümkün olamayacaktır.
 • ferrari-lamborghini gibi aşağılık kompleksi olabilecek ama bunu kalkışa yansıtması pek mümkün olmayan arabaları görünce duyulan korku, kapışmamak  lazım.
 •   Beni ve benim gibi uzun boylulari tanimamis olan cahillerin mottosudur. sen bizi bir tani bak bakalim götü yere yakından saşıyor musun.
 • Bizde ikileme içinde ifade edilen önyargı: Bir adam KISAYSA bir de Köseyse güvenme , tedbirli ol...

 

En Kısası En Kötü Olan :)

En Kısası En Kötü Olan :)

Bu da Seçme Sapan Bilimsel Tespit Olsun :)

Kesinlikle haklılık payı olan bi tespittir.

erkekleri ortalama boyunu 1.75 olarak baz alalım ve boyu 1.75 altı olan erkekleri ortalama altında kaldıkları için kısa sayalım.

şimdi dünya üzerinde yer etmiş bazı liderlerin boylarını inceleyelim.

vladimir lenin : 1.65

josef stalin : 1.65

napoleon : 1.68

winston churchill : 1.68

benito mussolini : 1.69

adolf hitler: 1.73

bu kişileri dünya üzerinde tanımayan yok. en uzunu da hitler. boyu da 1.73.

SONUÇ : g*tü yere olandan korkacaksın arkadaş.( Dilimiz sürçtüyse affola bu genelleme, atasözü kaynaklı tabiki espri maksatlıdır. Tüm kısa boylu kardeşlerimizi canı gönülden seviyoruz... )

kıçı yere yakın adamdan neden korkulur komik ilginç poposu yere yakın olan adamdan neden korkulur