İşte 240 TL'lik Hamburger

Kredi Öder Gibi Hamburger Sahibi Olun

Ege’de en güzel tatil mekanlarından olan Çeşme’de Hamburger yemek isterseni 240 TL''yi gözden çıkartmanız gerekecek , adı Lobster Burger olarak anılıyor bu hamburgerin ancak bu haburger bildiğiniz hamburgerlerden değil.

            Sosyetenin uğrak yerlerindendr çeşme alaçatı ,  işletmeciliğini Fatih Alkan'ın yaptığı beachte bir tek hamburgerin fiyatını duyanlar şaşkınlık yaşıyor. Yurt dışından getirilen zengin içeriği sebebiyle fiyatın tavan yaptığı işletmede, özel yapım hamburger 240 TL’ye satılıyor. Türkiye’nin en pahalı hamburgerini Zio Beach içinde işlettikleri restoranda satışa sunan işletme sahibi Fatih Alkan, hamburgerin ekmeği dışındaki tüm iç malzemelerinin yurt dışından getirildiğini belirtti.

240 lirayı görenler şaşkınlık yaşıyor

Hamburgerin fiyatını görenlerin şaşkınlık yaşadığını ve hemen sorduklarını ifade eden Alkan, "Tabii ki müşterilerimiz 240 lirayı görünce şaşırıyor. Çok merak eden olursa hatta biz ikram ediyoruz. İlla bu rakamı ödemesine gerek yok. Herkesin ulaşabileceği bir şey olması lazım. İçindeki malzemeyi izah edince kanaat getirip, ‘Bu fiyat buna uygun' diyorlar. Talep çok iyi, insanlar bunu denemek istiyor. Tabi ki her gün yenecek bir ürün değil. Özellikle yurt dışına giden, Yunanistan’a giden kişiler buraya gelip çok beğendiklerini söylüyorlar" ifadelerini kullandı.

Ördek yağında patates kızartmasıyla servis ediliyor

Günde 50 kilo ıstakoz tüketildiğini belirten Alkan, hamburgeri yine Türkiye’de sadece kendilerinin yaptığı ördek yağında hazırlanmış, 3 pişirme aşamasından geçen özel patates kızartması ile servis ettiklerini belirtti.

"İskonto yapıyoruz bazen ikram bile ediyoruz"

5 kişilik bir ailenin hamburger yiyip çıkmasının normal şartlarda bin 200 TL’yi bulduğunu aktaran Alkan, "Biz mümkün olduğu ölçüde iskonto yapıyoruz. Tabii ki rakamları ulaşabilecekleri yere getirmeye çalışıyoruz. İnsanların denemesini istiyoruz. Fiyatta çok sert davranmıyoruz hatta bazı insanlara ikram ettiğimiz de oluyor" dedi.

Dünyayı gezen biri olarak çıktığı yurt dışı gezilerinde bu hamburgeri keşfeden Fatih Alkan, hamburgerin yapımı için İngiltere’den şefler getirerek eğitim aldıklarını anlattı.

Lobster Burger'in İçinde Neler Var

Lobster Burger, tam olarak Fransız tereyağıyla hazırlanıyor hamburger ekmeği içine ıstakoz eti, İngiliz chedar peyniri ve havyar konularak servis ediliyor. İtalyan trüf mantarından hazırlanan özel sos ekleniyor. Yanındaki patates kızartması ise ördek yağında hazırlanıyor.

Kaynak : iha.com.tr

Kredi Öder Gibi Hamburger Sahibi Olun İşte 240 TL'lik Hamburger çeyrek altın fiyatına hamburger Lobster Burger Zio Beach fatih alkan