İran'da Kadınlar , Erkekler Nasıl Flört Eder ?

İran'da Kadınlar , Erkekler Nasıl Flört Eder ?

İran'da Kadınlar , Erkekler Nasıl Flört Eder ?

             İran ,sosyal hayat bakımından baskıcı bir tutma sahip öyle ki , vitrinde ki mankenlerin dahi baş örtüsüz olmasının yasak olduğu bir yer. o halde sevgiliniz olmasının ve bir kadın veya erkekle flört etmenizin ne denli tehlikeli olacağını siz düşünün !

              İşte bu baskıcı tutumla beraber iran'da flört etmek dahi yasak durumda. Eğer flört halinde yakalanan olursa Gençler para cezası , işkence veya hapis cealarına çarptırılıyorlar. Ama elbette tüm bunlar gençleri engelleyemiyor.

      Gençler de tabiki ceza almadan flört edebilmek için bazı yöntemler geliştirmişler .

        İran da tüm Aşklar caddeler de sokaklar da başlar. Buralar onların yegane flört yerleri...

       Erkekler kızlar'a    , kızlar da erkekler'e arabaların camlarından telefon numaralarını veya sosyal paylaşım adreslerini veriyorlar.

      Genel olarak iran da kızlı erkekli toplandıkları partiler ev partileri oluyor. Bunun yanında daha rahat etmek isteyenler olursa tahranda ki Alburz dağı gençleri her gece misafir ediyor.

    Ev partilerinde en önemli husus tabiki ev sahibinin veya sahibesinin size güveniyor olması !

       Çünkü iranda insanlar hep birbirlerinden şüphe duyuyorlar birisi ispiyonlayacak endişesiyle...

            İran da hava kararmaya başlayınca gençler dağa doğru yol alırlar. Arabalar oldukça kalabalık olmakla beraber devrim muhafızları çoğu zaman bu durumu görmemezlikten dahi gelebiliyor.

        İran da minibüsler kadın erkek aynı anda binebilseler de otobüslerde ve metrolarda haremlik selamlık biniliyor.

                      Flört vakti renkli kıyafetler , ben buradayım diyen makyajlar , kolları açıkta bırakan giysiler akşamların olmazsa olmazları arasında , bir işaret olsa gerek başörtüleride hafif geriye itilerek flörtleşmeye  hazırız işareti verilir çevreye.

          Bu fotoğraflar Fotoğrafçı Kiana Hayeri tarafından , iranda flört hayatı nasıl sorusunun cevabı olarak çekilmiştir....kaynak : sözcü

iranda nasıl flört edilir iranda aşk flört iran kadın erkek kadın erkek ilişkileri alburz dağı iranlı kadın erkek