III.Dünya Savaşında Kullanılacak O Silahlar

İlerleyen teknolojiyle beraber çevremizdeki herşey değişti. Herşey değişti evet ya silahlar ? Teknoloji o kadar ilerledi ki kılıç kalkan sadece müzelerde gördüğümüz savaş silahları oldu. Gelin olası bir dünya savaşındaki o silahları beraber görelim.

Axacto Mermileri

Axacto Mermileri

DARPA'nın geliştirdiği bu silah manevra yapıyor, hareketli hedefleri dış faktörleri hesaplayarak vurabiliyor.  Akıllı mermi önüne gelen engelleri atlatacak teknolojiyede sahiptir. Böylece hedefi vurana kadar durdurulması çok zordur.

Pulser

Pulser

ABD ordusunun geliştirdiği bu silah, menzili ve gücü her ne kadar gizlensede uçak ve dronların komuta sistemini bozarak düşüren elektronik sinyaller veren muazzam bir silahtır. 

Poly WB-1

Poly WB-1

Çinin geliştirdiği bu silah devasal bir mikro dalga fırını diyebiliriz. 2014 de geliştirilen bu silah üzerine uygulandığı insanların derilerini yakan lazer deri altınıda şiddetli bir şekilde yakarak 5 sn de hedefi imha edip kurbanı yakabilir.

Rusyaya ait olan bu silah yörüngesel bir silahtır. Uzayda alışıgelmedik manevralar yapıp uyduları hedef alan bir silahtır. Casusluk yapabildiğini düşünülen bu silah düşman uydularına yanaşıp dinleme yapıldığı ve diğer uyduları imha edebilecek türde bir silahtır.

Etnik Biyolojik Silah

Etnik Biyolojik Silah

Vürüs,bakterilerle belirli bir insan dna gurubuna etki ederek insanları hasta edip öldüren su veya hava ile bulaşan bir silahtır. Daha önce afrikada denenmiştir. 

biyolojik silah güçlü silahlar en tehlikeli silahlar