Her öğünde bal tüketilirse ne olur ?

Çok şaşıracaksınız

Balla aramızda her zaman samimi bir ilişki olmuştur. Kimi zaman sağlık için kimi zaman güzellik için başvurduğumuz ham bal, yaklaşık 500’e yakın hastalığın tedavisinde kullanılmakla kalmıyor sağlıklı bir yaşam adına mücadele eden her kesimin dikkatini çekiyor. Özellikle sağlıklı beslenme konusunun giderek önem kazanması ve öğünlerin sağlık açısından daha da dikkat edilmesiyle başlayan bilinçli beslenme alışkanlıkları günümüz insanının değer verdiği konuların başında geliyor.

Özellikle sağlıklı beslenme konusunun giderek önem kazanması ve öğünlerin sağlık açısından daha da dikkat edilmesiyle başlayan bilinçli beslenme alışkanlıkları günümüz insanının değer verdiği konuların başında geliyor.

Balın gurmesi ve fitoterapi uzmanı Ahmet Bağran Aksoy, son dönemlerde sabah akşam sağlıklı beslenmek isteyenlerin imdadına yetişen en değerli ürünlerden biri olarak karşımıza çıkan işlem görmemiş ham balın, yüksek besleyici özelliği sayesinde her öğün sağlıkla tüketilebilecek önemli bir şifa kaynağı olduğunu dile getiriyor.

Ham balın sağlığa etkilerini göz önünde bulundurarak tüketiminin yaygınlaştırılması gerektiği söyleyen Balın gurmesi Ahmet Bağran Aksoy, “Bal, her öğünün besinidir. Sadece kahvaltıda yenen bir besin olarak düşünmeyin.

Sabah ve akşam olmak üzere, her gün düzenli tüketilen ham bal, vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, enzim, aminoasit eksikliklerini karşılar. Bu sağlığınız açısından inanılmaz mucizeleri beraberinde getiren bir süreçtir. Ham balın çeşitli alternatif tüketim şekilleri vardır. Sabah ve akşamları bir kaşık bal ile enerjinizi koruyabilirsiniz.sözcü

Her öğünde bal tüketilirse ne olur ilginç bilgiler bal