Google'ın hamburger emojisi tartışma konusu oldu

Google'ın Hamburgeri Alay Konusu Oldu

Arama devi Google'ın hamburger emojisindeki peyniri köftenin altına yerleştirmesi tartışma konusu oldu. Sosyal medyada yankılanan meseleye şirketin patronu Sundar Pichai de dahil olmuş durumda.

Google'ın hamburger emojilerinden birindeki peynir yerleşimi, arama devinin CEO'sunun da dahil olduğu sanal bir tartışma ortamı yarattı. Teknoloji şirketinin peynir dilimini hamburger emojisine yerleştirme biçimini eleştiren yazar Thomas Baekdal, attığı tweetle olayı büyüten isim oldu.

Sosyal medyada bir anda konuşulmaya başlayan hamburger meselesi kısa süre içerisinde Google'ın CEO'su Sundar Pichai'nin de radarına takıldı. Konuya alaycı bir tavırla yaklaşan Pichai, eğer hamburgerdeki malzemelerin doğru şekilde sıralanması konusunda fikir birliğine varılabilirse, Pazartesi günü herşeyi bırakıp bu konuyu ele alacaklarını belirtti.

Yemek pişirme uzmanları ise böyle bir peynir yerleşiminin asla söz konusu olmadığını söylüyor. Çünkü peynir köftenin altına yerleştirilirse ekmeğin alt kısmını ıslatarak hamur hale getirir. Yukarıdaki görselden de Apple, Samsung, LG ve Microsoft da dahil olmak üzere diğer teknoloji şirketlerinin hiçbirinin peyniri hamburger emoji'lerine böyle yerleştirmediğini görüyoruz.kaynak : DH

Google'ın hamburger emojisi tartışma konusu oldu google emoji apple