Google Yüksek Maaş Verdiği İçin Çalışanlar Google'ı Terk Etti

Google Yüksek Maaş Verdiği İçin Çalışanlar Google'ı Terk Etti

Google Yüksek Maaş Verdiği İçin Çalışanlar Google'ı Terk Etti

      Bloomberg'in dillendirdiği iddiaya göre  otonom araçlar geliştimek için oldukça yol kat eden google,bu iş için çalışanlarına yüksek ücretler ödediği için bir süre sonra çalışanlar kendi işlerini kurup şirketi terkeiyorlar...Google 2010 yılından beri yani uzun bir süredir Otonom Arabalar geliştirmek amacıyla çalışmalar yürütüyor.

             Google 2016 yılının sonlarında otonom araçlarla ilgili çalışmaları ayrı bir birimde yürütmek için Waymo isimli bir şirket kurup tüm çalışmaları Waymo isimli şirket çatısı altında topladı. Çalışmalar için önemli gördüğü isimleri ekibine dahil eden Google çalışanlarına yüksek maaş ve bunların yanında yüksek miktarda ek ödemeler vermeye başlayınca, çalışanların aldıkları ücretler milyon doları aşmış olacak ki çalışanlarlar bir bir şirketi terkedip kendi işlerini kurar hale gelmişer.

            Otonom Araçların Testleri Başarılı

 Her ne kadar çalışanlardan yana Google 'ın yüzü gülmese de otonom araçlar uzun mesafeler katederek büyük başarılara imza attı.

Google Yüksek Maaş Verdiği İçin Çalışanlar Google'ı Terk Etti google google otonom otonom araba otonom car otonom otomobil google proje Bloomberg waymo