Google Pixel 2’yi tanıttı

Google daha ilk telefondan bu pazara güçlü bir giriş yapacak

İlk Google Pixel telefon oldukça başarılı bir cihazdı. Şirketlerin ilk telefonu genelde çok iyi olmaz ancak Google daha ilk telefondan bu pazara güçlü bir giriş yapacağını göstermişti. Şirket şimdi Pixel’in yeni versiyonları Pixel 2 ve Pixel 2 XL ‘i tanıttı. Boyutları ve ekran çözünürlükleri dışında iki telefonun tüm özellikleri aynı. Pixel 2’nin ekranı 5 inç ve 1920×1080 (full hd) çözünürlüğe sahip. Pixel 2 XL ise 6 inçlik, 2880×1440 çözünürlüklü ekran kullanıyor. Her iki cihazda da P-OLED ekranlardan faydalanılmış.

Üstün donanım özellikleri

Her iki telefonda da Qualcomm Snapdragon 835 işlemci , 4 GB RAM ve 64 ya da 128 GB depolama alanı sunuluyor. Depolama alanına çok da takılmaya gerek yok zira Google tüm kullanıcılarına sınırsız bulut depolama imkanı sunuyor. Böylece çektiğiniz tüm fotoğraf ve videoları Google sunucularında depolayarak telefonunuzda kolayca yer açabilirsiniz.

Cihazlar USB-C ile şarj oluyor. Google, kablosuz şarj teknolojisinin henüz yeterince hızlı olmadığını düşündüğü için bu teknolojiyi kullanmayı tercih etmemiş. Genel olarak her iki telefon da içinde barındırdığı teknolojiyle piyasanın en başarılı telefonlarından biri. Öyle olması da gerekiyor zira Google, Pixel 2 için 649 Dolar, Pixel 2 XL için 849 Dolar istiyor.

Pixel 2 ‘Açıkça Beyaz’, ‘Sadece Siyah’ ve ‘Hafif Mavi’ renk seçenekleri sunuyor. (Google ekibi renk isimlerini seçerken çok eğlendiklerini söylüyor). Pixel 2 XL ise Siyah&Beyaz ve Sadece Beyaz seçenekleriyle sunuluyor. Cihazın açma kapama tuşunda kullanılan parlak turuncu renk ise telefonu daha renkli hale getirmek için ince bir dokunuş.

kaynak : https://www.dunyahalleri.com/google-pixel-2yi-tanitti

Google Pixel 2’yi tanıttı Google Pixel 2