Ekrem İmamoğlu’ndan sonra şimdi de Mansur Yavaş’tan Hamle Geldi

İstanbulda Başlayan Uygulama Şimdi de Ankarada Devreye Girdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan önemli bir adım daha geldi. Yavaş, belediye yemekhanesindeki bürokrat ve personel ayrımını kaldırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kendisine antrikot, personele musakka yemeği verilmesi üzerine, ‘'Herkes aynı yemeği yiyecek, ayrıcalık yok'' çıkışı sonrası, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da yemekhanelerdeki ‘'Bürokrat-Personel ayrımını'' kaldırdı.

Büyükşehir Belediyesi yemekhanelerinde daire başkanları, müfettişler, meclis üyeleri ve şube müdürlerinin kullandığı bölüm ve özel servis kaldırıldı. Yeni düzenleme ile üst düzey bürokratların yanı sıra tüm personel aynı bölümde yemek yiyecek, kimseye özel servis yapılmayacak.

Yemekhanede eski sistemde, daire başkanları, müfettişler, meclis üyeleri ve şube müdürleri yemek kuyruğuna girmeden, belediye personelinden ayrı olarak özel bir bölümde yemek yiyor, özel servis elemanlarından hizmet alıyordu.sözcü

Yemekhanede Ekrem İmamoğlu Mansur Yavaş daire başkanları müfettişler meclis üyeleri aynı yemek yemek ayrım Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı