Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği ziyaretinde Odtükent'li TaleWorlds'i Ziyaret Etti

Bu Mükemmel Türk Yapımı Strateji Oyununun Videolarıda Konumuzda

Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği ziyaretinde Odtükent'li TaleWorlds, Panteon ve Pixofun tarafından geliştirilen, dünyada milyonlarca oyuncuya ulaşmış bilgisayar oyunlarını bizzat oynadı.

TaleWorlds Entertainment, 2005 yılında kurulmuş bağımsız bir video oyun geliştirme şirketidir. TaleWorlds, başlangıçtaki iki kurucudan büyüdükten sonra, kendi kendine yayın yapan ekibi de içeren yetmişli geliştiriciyi istihdam etmektedir.


Mount & Blade, PC Gamer Magazine'in "Tüm Zamanların En İyi 100 PC Oyunları" listesindeki birden fazla yerleştirme de dahil olmak üzere, piyasaya sürülmesinden bu yana çok sayıda övgü aldı. Takım halen çok beklenen devam filmi, Mount & Blade II: Bannerlord'ı geliştiriyor.

 

Türk Yapımı Strateji Oyunu Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği Odtükent TaleWorlds TaleWorlds oyunu strateji oyunu