Dünyaca Ünlü komedyen Jerry Lewis Hayatını Kaybetti !

Dünyayı Güldüren Adam Jerry Lewis Hayata Gözlerini Yumdu !

Amerikalı ve dünyaca ünlü  efsane komedyen ve film artisti Jerry Lewis 91 yaşında hayatına gözlerini kapadı .

Dünyanın en tanınmış  komedyenlerinden  ve film yıldızı olan Jerry Lewis , 91 yaşında hayatını kaybetti. ABD'li aktör, komedyen, şarkıcı, film yapımcısı, yönetmen ve senarist olan Jerry Lewis, 91 yaşında vefat etti.

1950’li yıllarda Dean Martin ile kurduğu ekip ile beraber slapstick komedi filmler çekmeye başladı, “The Bellboy” ve “The Nutty Professor” filmleriyle ünlenen komedi oyuncusu Jeryy Lewis,  Las Vegas’taki evinde 91 yaşında hayatını kaybetti. Jerry Lewis’in uzun bir süredir müsküler distrofi hastasıydı.

Jerry Lewıs Kimdir ?

Jerry Lewis 16 Mart 1926 doğumlu, Amerikalı aktör, komedyen, şarkıcı, film yapımcısı, film yönetmeni, senarist ve hümaniteryenist. Film, televizyon, sahne ve radyoda yaptığı espirilerle tanınır. O ve Dean Martin, Martin ve Lewis’in popüler komedi ikilisi olarak ortak oldular. Bu başarıyı takiben, sinema filmlerinde, gece kulüplerinde, televizyon programlarında, konserlerde, albüm kayıtlarında ve müzikallerde solo yıldızı oldu.

Lewis, Muscular Distrofi Derneği ulusal başkanlığı yapmış ve 44 yıldır Jerry Lewis MDA Telethon’un İşçi Bayramı yayıncılığına ev sahipliği yapmıştır. Lewis, Amerikan Komedi Ödülleri, Los Angeles Film Eleştirmenleri Derneği, Venedik Film Festivali, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden aldığı ömür boyu başarılarından dolayı birçok ödül aldı ve Hollywood’un ünlü Walk of Fame’sinde iki yıldızla onurlandırıldı.

Jerry Lewis Jerry Lewis Hayatını Kaybetti Jerry Lewis kimdir Jerry Lewıs Kimdir The Bellboy