Chrome Saat İleri ya da Geri Hatası ve Sorunun Çözümü

Chrome saat ileri ya da geri hatasının çözümü bu yazımızda

       İnternet tarayıcınız chrome ise 'Saatiniz ileri' ya da 'Saatiniz geri'  hatasıyla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Bu hatanın sebebi aslında bilgisayar saatinizin bir şekilde değişmiş olması. Yanlış olması yani. Şunu net bir şekidle ifade etmeliyiz ki bu problem çözülmeden herhangi bir şekilde internete chrome taraycınızdan giremiyor olacaksınız.

    Genel sebepleri;

1- Saat diliminiz hatalı olabilir.

2- Tarih hatalı olabilir.

3- Saat hatalı olabilir.

1- Saat Dilimini Değiştirerek Hatayı Çözmek

Aşağıdaki resimde ki işaretli yere tıklıyoruz.

Tarih ve saat ayarlarını değiştir yazan yere tıklıyoruz

Öncelikle mavi ile işaretlediğimiz yerden  ( UTC+03:00 ) İstanbul yazmasına dikkat edelim. Bu şekilde yazıyorsa hata burayla ilgili değil demektir.

        Eğer burası farklıysa hatayı düzeltmek için, pembe ile işaretlediğim yere tıklıyoruz.

Tıkladıımızda karşımıza bir liste geliyor tıklayıp açıyoruz ve bizden bir saat dilimi seçmemizi iteyecek. Hemen (UTC+ 03:00) İstanbul    yazanı seçiyoruz TAMAM diyoruz sonra tekrar TAMAM deyip ayarımızı yapmış oluyoruz.

               Bu aşamadan sonra tekrar istediğiniz siteye girmeye çalışın muhtemelen girebiliyor olacaksınız.

2- Tarih Hatalı İse Şu Şekilde Hatayı Çözebilirsiniz

Yine sağ alt köşede ki saat ve tarih olan yere tıklıyoruz karşımıza aşağıda ki gibi bir ekran gelecek.

Tarih ve saat ayarlarını değiştir yazan yere tıklıyoruz ve aşaıda ki gibi bir ekranla karşılaşıyoruz.

Buradan da Tarih ve saati değiştir diyoruz. Karşımıza aşağıda ki gibi bir ekran geliyor yine buradan tarihi değiştirip TAMAM deyip  istediğiniz siteye giriş yapabilirsiniz.

3- Saat Hatalı İse Şu Şekilde Hatayı Çözebilirsiniz

Yine aynı yönergeleri izliyoruz. Sağ alt köşeden saat tarih bölümüne tıklıyoruz. Saat ve tarihi değiştir diyoruz. Karşımıza gelen yerden yine Tarih ve saat değiştir diyoruz ve karşımıza aşağıda ki gibi ekran geliyor.

Yine buradan da kırmızı ile işaretli yerden saati değiştiriyoruz TAMAM diyoruz ve sonunda sorunu düzeltmiş oluyoruz. Şimdi istediğiniz web sitesine girebilirsiniz.

internet bilgisayar chrome saatiniz ileri saatiniz geri saatiniz ileri hatası saatiniz geri hatası çözümü saatiniz ileri hatası çözümü saatiniz geri hatası çözümü nasıl çözülür tarayıcı saat dilimi tarih saat hata sorun problem web www nasıl düzeltilir nasıl yapılır nasıl sorun çözümü hata çözümü internet sitelerine giremiyorum problemin çözümü sorunun çözümü bilgi soru cevap sorunlar ve çözümleri ne hatası google chrome hatası google chrome time error