Boğsak Koyu Nasıl Bir Yer? Boğsak Koyuna Nasıl Gidilir? Boğsak Koyunda Nerede Kalınır?

Vereceğim Bu Bilgilerden Sonra Boğsak Koyu Denen Yere Gidip Gitmemek Size Kalmış

Boğsak Koyu Nasıl Bir Yerdir?

     Mersin silifkeye istisnasız her sene gitmekteyim ve oldukça seviyorum diyebilirim. Her yıl gittiğim için üst üste birkaç yılda boğsak koyuna gitme fırsatım oldu. Boğsak Koyuna şimdiye kadar nerden baksanız 4-5 defa gitmişimdir. İlk sefer kendi isteğimle diğer dördünü ise birilerinin zoruyla gittiğimi ayrıca belirtmem fayda olabilir.

    Googledan 'Boğsak Koyu' diye arattığınızda aşağıda ki resim gibi birçok resim çıkıyor. Ne kadar ağız sulandırıcı değil mi?  "Offf!!! oğlum buraya illaki gitmem lazım" falan diye de içinizden mutlaka geçiriyorsunuzdur. Genellikle de kamp sevdalısı arkadaşlar ve tatilciler...

     Hah işte kazın ayağı öyle değil. Hayalini kurduğunuz yer olan Boğsak Koyu öyle resimlerde ki gibi bir yer değil aslında

İYİ DE NASIL BİR YER BU BOĞSAK KOYU? BOĞSAK KOYU  İZLENİMLERİM

      Öncelikle ufak çaplı bir park yeri sıkıntınız olacak bunu söyleyeyim. Tabi ki bu çokta büyük bir sıkıntı olmayabilir yine de söylemek istedim.

    Arabanızı parkettiniz denizin başladığı yere doğru ilerlediniz hemen sağa doğru kıvrılıp  denize paralel bir şekilde taş dolu sahilden yürümeye başlıyorsunuz. Taşlar oldukça keyif kaçırıcı bir şekilde sizleri bekliyor.

https://eratilmis.com/ilk-kamp-maceram-ve-basima-gelenler/

  Biraz yürümeye başladığınızda denizin oldukça pis ve bulanık olduğunu gözümsüyorsunuz maalesef. Bunun birkaç sebebi mevcut. İlk olarak hemen sağ tarafınızda ki bungalov evlerin ve diğer yapıların pislikleri olduğu gibi sizin yüzmeyi düşündüğünüz denize akıyor. Kim böyle bir yerde yüzmek ister ki. Ara ara sidik kokusu duyumsuyorsunuz.

  Denizin pis ve bulanık olmasında ikinci etken ise, siz denizde yüzerken bir bakmışsınız bir araba sizin yüzdüğünüz denizin kıyısından geçiyor yarısı denizde yarısı taşlıkta olmak üzere. Yani denizde sürekli bir araç trafiği var. Yahu insanların yüzdüğü yerde arabanın ne işi var. Denizi bulandırmanın yanında oldukça tehlikeli bir durum orada güneşlenen ve yüzenler için.

   İleri tarafa geçmeniz lazım ki ileri tarafa geçmek içinde kıç kadar taşlık ve saçma bir yerden geçmeniz lazım. Lanet okuyarak burayı da geçtiniz diyelim. İlerde sizi ağaçların altında maalesef sorumsuz insanların bıraktığı çöp dağları beklemekte. Her ağacın altında ve kayalıklarda istisnasız mangal artıkları, paketli yiyecek çöpleri vs gibi abuk subuk şeyler mevcut.

Hatta başka bulduğum bir sitede arkadaş oranın temiz olmaması ile ilgili yakınmada bulunmuş aşağıda ki linkten okuyabilirsiniz.

https://eratilmis.com/ilk-kamp-maceram-ve-basima-gelenler/

Bu ve bu tip yazılar birşeyleri karalamak için değil birşeyleri düzeltmek amacıyla yazılır. Benim amacımda tam olarak bu. Eğer el atılsa ve gerekli şeyler yapılsa, bazı yasaklar konsa ve orası koruma altına alınsa cennet bir koy olabilir. Ancak o gerekli el henüz Boğsak Koyuna uğramamış.

Boğsak Koyu silifke mersin Boğsak Koyu nasıl gidilir Boğsak Koyu nerede kalınır Boğsak Koyu nerede gezmek gezi tatil kamp