BMW Otomobillerde Anahtar Kullanımı Sonlandırılabilir !

Kalsik anahtarlar BMW için tarih olabilir...

Bütün çıkardıkları arabalar araba tutkunlarının gözdesi olan ve belirli bir kesime hitab eden BMW'nin yönetim kurulu üyesi Ian Robertson, bir açıklamada bulunarak BMW olarak anahtarsız otomobil fikrine sıcak baktıklarını ve akıllı telefon ilel senkronize bir sisteme geçiş olabileceğini söyledi.

BMW yönetim kurulu üyesi Ian Robertson, Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında Reuters'a verdiği bilgide markanın geleneksel anahtardan vazgeçerek akıllı telefon uygulaması tabanlı bir sistem kullanmayı düşündüğünü belirtti.

Tesla Model 3'ün anahtarı yok

Robertson "Dürüst olmak gerekirse, kaç kişi gerçekten buna ihtiyaç duyuyor? Asla ceplerinden çıkarmıyolar, neden yanlarında taşıma ihtiyacı duysunlar ki?" diyor. Zaten diğer büyük otomobil üreticilerinin çoktan uzaktan açmaya ve bazı fonksiyonlarına erişim sağlamaya yarayan BMW Connected gibi sistem ve uygulamaları kullandıklarını belirtti.

Tesla isimli araçlar çoktan anahtarsız Model 3'ü tanıtmıştı. Otomobilin kilidini açıp çalıştırabilmek için bluetooth teknolojisinden faydalanan bir telefon uygulaması yeterli oluyor.

Kaynak : Reuters

BMW Otomobillerde Anahtar Kullanımı Sonlandırılabilir bmw bmw kontak anahtarı bilim teknoloji Ian Robertson Frankfurt Otomobil Fuarı