Bebeğinizin Tatilde Uyku Düzeni Bozulmaması İçin 6 Öneri

Tatilde bebeğinizin uyku düzeni bozulduğunda , yorucu geceler sizi bekliyor demektir.

Gideceğiniz Yerde Bebek Yatağı Var mı ?

Gideceğiniz Yerde Bebek Yatağı Var mı ?

           Bebeklerin alıştıkları bir yatak formatı mevcuttur. Yani evde kendine has bir bebek yatağı varsa , bu düzene alışan bebek gittiğiniz yerde de bu tür bir yatakta daha rahat uykuya dalacaktır. Yani gideceğiniz yerde bu tür bir yatak yoksa , evdeki portatif bebek yatağını da beraberinizde götürmenizde fayda var.

Her Gece uyurken Yanında Olan Bir Eşyasını Mutlaka Yanında Bulundurun !

Her Gece uyurken Yanında Olan  Bir Eşyasını Mutlaka Yanında Bulundurun !

       Bebeklerin uykuya dalarken mutlaka bir eşya rutinleri vardır. Emzik , battaniye vs. gibi !

mesela kimi bebek emziksiz uyuyamaz. Sizde de böyle bir durum varsa o özel eşyayı yanınzda götürmenizde fayda var.

Gittiğiniz Yerde Bebeğinize Elinizden Geldiğince Aynı Ortamı Yaratmaya Çalışın

Gittiğiniz Yerde Bebeğinize Elinizden Geldiğince Aynı Ortamı Yaratmaya Çalışın

     Kendi evinizde eğer bebeğinizin kendine ait bir odası ve yatağı varsa , gittiğiniz yerde de eğer benzer bir düzen sağlamanız mümkünse aynı düzeni uygulayın , çünkü bebekler bu konuda oldukça hassaslardır.

            Gece uyandığında kendi odasında sii direk yanında göremiyordu ancak gittiğiniz yerde gece uyandığında sizi yanında gördüğünde bu şekilde dikkati dağılıp uykuya tekrarda ndalması çok daha fazla vakit alabilir.

Gündüz Uykuları Önemlidir !

Gündüz Uykuları Önemlidir !

           Muhtemelen önemsemediğiniz taktirde bebeğinizin öğlen uykusu düzeni sapacaktır. Eğer bebeğiniz gün içerisinde sadece 1 defa uyuyorsa bu uyku saatini 12 : 00 - 14 : 00 arasına denk getirirseniz , gece uykusu dahil diğer uyku düzenlerinde de çok fazla sapma  olmayacağından rahatlıkla sorunsuz bir uyku uyuyabielcektir.

Bebeğinizin Gece Erken Uyumasında Bir Sorun Yok !

Bebeğinizin Gece Erken Uyumasında Bir Sorun Yok !

            Bebeğinizi dışarıda çok kısa bir süre uyutmuş olabilirsiniz. Ancak bu bebeğinizi gece erken uyutmanız için bir engel teşkil etmiyor. Ve bu durum ( çok kısa uykular ) sizin için asla problem yaratmayacaktır. Aksine bebeğiniz bu şekilde eksik kalan uykusunu almış olacak.

Bebeğinizin Dışarda , Bebek Arabası , Kucak vs. gibi Yerlerde Uyumasına İzin Vermeyin

Bebeğinizin Dışarda , Bebek Arabası , Kucak vs. gibi Yerlerde Uyumasına İzin Vermeyin

          Dışarıda izin verdiğiniz her uyku aslında kendi topuğunuza sıktığınız birer kurşundan  farksız , eğer izin verirseniz akşam bebeğinizle beraber ninni söyler durursunuz. Bebeğiniz uyumaz ama sizin için aynı şeyi söylemek pek mümkün olmayabilir.

bebek uyku bebeklerde uyku bebeklerde uyku düzeni tatilde bebeklerde uyku düzeni bebeğimin uyku düzeni Gideceğiniz Yerde Bebek Yatağı Var mı Her Gece uyurken Yanında Olan Bir Eşyasını Mutlaka Yanında Bulundurun bebeğimin uyku sorunu bebeğimin uyku problemi Bebeğinizin Tatilde Uyku Düzeni Bozulmaması 6 Öneri