BDDK’dan kredi kartı taksit sınırı kararı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), corona virüsü sonrası normalleşme süreci kapsamında yeni bir karar aldı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), corona virüsü sonrası normalleşme süreci kapsamında yeni bir karar aldı. 9 Haziran tarihli karar ile yurt içi hava yolu, seyahat acenteleri ve konaklama harcamalarında kredi kartı taksit sınırı 12 aydan 18 aya yükseltildi.

Kararın, vatandaşa finansman kolaylığı sağlamak ve yurt içi turizmi desteklemek amacıyla alındığı belirtildi.

BDDK’nın açıklamasında, “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 09/06/2020 tarihli ve 9053 sayılı Kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11/01/2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin; havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar verilmiştir” denildi.
sözcü

bddk banka Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu corona korona taksit kredi kartı seyahat konaklama kredi kartı taksit 18 ay tatil harcamaları kaç taksit haberler ekonomi haberleri para tatile gitmek tatil taksitle taatil