Ankarada ki İngiliz Birliği ATATÜRK'E SELAM VERDİ Mİ? (Bilgi-Belge-Kitap)

Erol Mütercimlere Cevap!

Televizyonlarda Atatürk’e tarihi çarpıtarak ve iftira yoluyla yapılan saldırıların en sonuncusu Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında yapıldı maalesef.

Bu yalan bilgiler maalesef ki Türk Kurtuluş Savaşını alelade birşeymiş gibi göstermek, Türklerin düşmanı olan İngilizleri sanki bağımsızlık mücadelesi esnasında destek vermiş gibi göstererek yüzyıllık yalanlara destek vermiş olmaktalar.

Erol Mütercimler’in ‘Ankara’daki İngiliz birliği Mustafa Kemal Paşa’yı selamladı’ iddiası çürütüldü.

Araştırmacı yazar Cengiz ÖzakıncıAtatürk’ün Ankara’ya geldiği zamanda Ankara’da herhangi bir İngiliz birliğinin bulunmadığı’nın belgesini açıkladı. Cengiz Özakıncı,Erol Mütercimlerin göstermiş olduğu tüm kaynakları da incelediğini, gösterilen hiçbir kaynağın içinde ‘selamlama’nın yer almadığını da belirtti.

İngiliz askerlerinin Atatürk Ankara’ya gelmeden 7 ay önce Ankara’yı terketmiş olduğunu kanıtlayan Genelkurmay Askeri Tarih ve Stratejik Araştırmalar Arşivinde bulunan 21 ve 22 Mayıs 1919 tarihli belgeler

KAYNAK

http://www.dilsadakcaoglu.com.tr/m-kemal-ataturk-ankaraya-ilk-geldiginde-ingiliz-birligi-ataturku-selamladi-yalani/

erol mütercimler dilşad akçaoğlu atatürk mustafa kemal ingilizler ingilizler mustafa kemale selam verdimi osmanlı devleti türk tarih araştırma bilgi belge kitap