Anis El Doleh Kimdir ? Anis El Doleh'in Hayatı

Bir kadın düşünün yüzlerce kişinin aşık olduğu. Bir kadın düşünün aşkına karşılık vermediği kişilerin üzüntüden intihar ettiği. Kim bu kadın diye soracak olursanız o kadın Anis El Doleh, İran'ın meşhur Şahı Nasıreddin'in karısıdır.
Döneme damgasını vurmuş ve hareme Şah Nasıreddinin karısı olarak girmiştir.

Herkesin Hayran Olduğu Ve Aşkından Canına Kıydığı İnsandı Anis El-Doleh

Anis El-Doleh dönemin güzellerindendi, evlenmeden önce bir çok erkek kalbini ona kaptırdı. Anis El-Doleh kimseye gönlünü kaptırmadı.  145 kişi Anis El-Doleh'e aşkını itiraf etmiş fakat o hepsine ''HAYIR'' diyerek aşklarına karşılık vermemiştir. 

İranda belli bir üne sahip olmuştur Anis El-Doleh. İran Şahı Nasıreddin Şah'ın kulağına kadar gitmiştir Anis-El Doleh'in güzelliği. 1848 ile 1896 yıllarında İranda hüküm sürmüştü Şah Nasıreddin. Ona kim hayır diyebilirdi bu dönem içinde ? O ülkenin bir numaralı adamıydı. İran Şahı Nasıreddin Anis El-Doleh'i görünce o da kendini ondan alamamış ve Anis El-Doleh ile hayatını birleştirmiştir. Öyle ki Anis El-Doleh haremin gözdesi olmuştur.

Haremde bıyık bölgesinde çıkan tüyleri almak yasaktı. Böyle ilginç adetleri vardı Nasıreddin'in . Anis'de nasibini aldı ve bıyık bölgesindeki tüyleri alamadı. Öyle ki neredeyse bir erkek gibi bıyıklı gezer hale geldi. Belki de İran Şahı'ının onun güzelliğini ört pas edip kıskançlığıydı belkide. Haremin hep gözdesi oldu Anis El-Doleh.

Anis El-Doleh Hareme Girmeden

Anis El-Doleh Hareme Girmeden Anis el-Doleh

Evlenmeden önceki hali bu fotoğrafta görebilirsiniz.  Anis El-Doleh İran Şah'ının 100 kişilik haremi arasına girince bıyık bölgesinde çıkan tüyleri aldıramamış ve zamanla bir erkek gibi bıyıklanmıştır.

Anis El Doleh Hareme Girdikten Sonra

Anis El Doleh Hareme Girdikten Sonra

Anis El Doleh Hayatı Anis El-Doleh Anis El Doleh kimdir Anis El Doleh Hikayesi İran Şahının Karısı İran Şahının Haremi İran Şahı Nasıreddin Karısı Anis El Doleh in Hayatı Anis El Doleh Kimdir