Ali Koç uyuyan devi uyandıracak

Fenerbahçe eski yöneticisi Selim Soydan: Ali Koç uyuyan devi uyandıracak

Fenerbahçe'de uzun yıllar yöneticilik yapan Selim Soydan, Ali Koç'un kulüp başkanı seçilmesine çok sevindiğini belirterek, "Ali Koç uyuyan devi uyandıracak" dedi.

SporLig Dergisi’ne konuşan Selim Soydan, Fenerbahçe’nin yeni yönetim kurulunun çok doğru isimlerden kurulduğuna vurgulayarak, “Çok kaliteli ve düzeyli bir yönetim seçildi. Baktığımızda hepsi kendi branşlarında muvaffak olmuş, kendini ispat etmiş iş adamları. Ayrıca hepsi Fenerbahçe Kulübü üyesi. Bana göre çok doğru bir yönetim. Tüm Fenerbahçe camiasına heyecan geldi. Bu heyecanla beraber beklentiler büyüdü” diye konuşu.

“ALİ KOÇ ÇOK ZOR BİR KULÜP ALDI”

Ali Koç’un vizyonuna çok güvendiğini belirten Soydan, “Ali Koç çok zor bir kulüp aldı. Kulübün mali durumunun ne çıkacağı onlar içinde piyango. Ama bütün bunların üstesinden gelebilecek zekaya ve güce sahip olabilecek bir başkanımız var. Bu büyük vizyonunu ve zamanını Fenerbahçe’ye harcayacaktır” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE TARAFTARI MAÇA GİTMİYORDU”

Son yıllarda kötü transfer politikası izlendiğine ve kulüpte kötü bir yönetim şeklinin yer aldığına değinen Soydan, “Fenerbahçe taraftarı son 3 yıldır maça gitmiyordu. Bu bir kulübün kötü yönetildiğini, kötü transferler yapıldığını gösteriyor. Aynı zamanda takımın en iyi oyuncularının gönderildiğine herkes şahit oluyordu. Alex’ten sonra başladı. Ondan önce de Zico gönderildi. Adam çok güzel bir takım kurmuş, şampiyon olmuştu. Hatta Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynamıştı. Sen bu adamı, oyuncuları hiç bir gerekçe göstermeden gönderdin. Tabii bunlar doğru şeyler değildi” dedi.

“AZİZ YILDIRIM, ALİ KOÇ’A HERKESTEN DAHA ÇOK DESTEK OLMALI”

Fenerbahçe Doğuş’un şampiyonluk kupasının kaldırılma anında Aziz Yıldırım’ı da orada görmekten mutlu olacağını belirten Soydan, “Ben törene katılmasını beklerdim. Ne iyi olurdu. Bütün Fenerbahçe camiası kucaklaşırdı. Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe’nin yeni başkanına herkesten çok destek olmasını isterim. Ben bunu arzu ederim” dedi.

“CAMİA ALİ KOÇ’A GÜVENİYOR”

Kulüp içinde Ali Koç’a büyük bir güven olduğunu söyleyen Soydan, “Bir kere bütün camia Ali Koç’a güveniyor. Neyine güveniyor? Vizyonuna güveniyor, heyecanını takdir ediyor. Muvaffak olmaması için hiç bir neden yok. Fenerbahçeliler, Ali Koç’un yapacaklarını  gördükçe, şahit oldukça, yaşadıkça daha da çok sevecekler” diye konuştu.

“ALİ KOÇ UYUYAN DEVİ UYANDIRACAK”

Soydan, Ali Koç’un kulüplere yaklaşımından son derece memnun olduğunu belirterek, “Fenerbahçe camiası çok büyük camia. Dev bu dev. Bu dev uyandığı zaman neler yapabileceğini herkes görecek. Ben Ali Koç’a inanıyorum. Fenerbahçe her kulübün sevgilisi, her futbolcunun rüyası olan bir kulüp. Ali Koç göreve gelir gelmez hemen Kulüpler Birliği toplantısına katıldı. Oradaki konuşmaları, samimi ve sıcak hareketleriyle ilgi odağı oldu. Orada çok güzel bir konuşma yaptı. ”Biz sahanın dışında herkesle dost olacağız’ dedi. Fenerbahçe şimdi her kulüple ilişkilerini yeniden sağlamlaştıracak. Dostluklar kurulacak. Yani konuşarak insanlar anlaşabilir. Küs kalmak ne demek? Önceki dönemde Fenerbahçe kulübü her kulüple kavgalıydı. Buna ne lüzum vardı. Ali Koç bunları aşacak, ben inanıyorum” açıklamasını yaptı.

sözcü

ali koç fenerbahçe