Adil Kullanım Kotası Kalkıyor, İşte Tarih

Adil Kullanım Kotası Kalkıyor, İşte Tarih

Bakan Ahmet Arslan'DAN AKK Açıklaması

         Uzun süredir gündemde olan Adil Kullanım Kotası ( AKK ) ile ilgili bir açıklama yapan Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan , Türkiyede ki internet kullanıcılarının yüzünü güldürecek bilgiler verdi.

           


Adil Kullanım Kotası Kademeli Olarak Tamamen Kaldırılacak

         Ulaştırma,Denizcilik ve Haberlerşme Bakanı Ahmet Arslan 7 şubat tarihinde BTK 'da gerçekleştirilen " Dünya İnternet Günü ve Güvenli İnternet Merkezi " Tanıtım programında AKK ile ilgili açıklamalarda bulundu.

       

        Asrın en önemli icatlarından birinin interenet olduğunu ve artık vazgeçilemeyecek bir alan olduğunu kaydederek, hayatımızın olmazsa olmazı olarak nitelendirdi . Ulaştırma,Denizcilik ve Haberlerşme Bakanı Ahmet Arslan , mayıs ayı itibari ile kademeli bir şekilde ve 2018 'e kadar Adil Kullanım Kotası ( AKK ) 'nın tamamen kaldırılacağı bilgisini verdi.

Adil Kullanım Kotası ( AKK ) Nedir ?

         Adil kullanım kotası ( AKK ) , internet kullanımı esnasında herkesin eşit veri trafiğini kullanmaları yönünde ki bir uygulamaydı. Burada amaç yoğun kullanım sonucunda teknik sıkıntıları ve ağdaki kullanım verimliliğinin azalmasını önlemek için uygulamaya konan bir uygulamaydı.

         

akk adil kullanım kotası ulaştırma bakanı ahmet arslan ahmet arslan internet adil kullanım kotası kalkıyor btk