Acıdülek Bitkisinin Faydaları

Acıdülek Bitkisi Nelere İyi Gelir ?

      

       Herhangibir yerinizde Ağrınız var ise ağrı geçirici bir bitki olan Acıdülek bitkisinin kökünü kaynatıp ağrıyan yerlere sürebilir ve ağrı kesici özelliğinden istifade edebilirsiniz.

          Birdenbire ortaya çıkan Kızartı ve kaşıntıların ( mayasıl ) geçmesi için Acıdülek bitkisinin kökünü soyup az bir miktar yemeniz kızrtının kısa sürede geçmesi için yeterli olacaktır.

       Vücudunuzun herhangibir yeri Sızlıyor ve bir çözüm bulamadıysanız , Acıdülek bitkisinin kökündeki yumrudan çıkartacağınız suyu sızlayan bölgelere sürmek suretiyle uygularsanız , sızılarınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz. Ayrıca olgunlaşmış meyvelerini zeytinyağı ile beraber eritip karıştırıp sızlayan bölgelere uyguladığınızda yine aynı şekilde sızılarınızdan kısa sürede kurtulmuş olacaksınız.

       Eğer vücudunuzda Sancıyan yerleriniz varsa yine imdadımıza Acıdülek bitkisin yetişiyor. Acıdülek bitkisinin kökğnden bir miktar dövüp balla karıştırıp ( çok fazla yememek şartıyla zehirli olması sebebiyle az miktarda tüketilmeli ) yiyebilirs ve sancılarınıza veda edebilirsiniz.

            Sarılık probleminiz varsa olgunlaşmış meyvelerinden birtanesinin meyvesinin suyunu bir bez , pamuk vs. yardımıyla problemli bölgeye uygulayarak sarılık sorununu en aza indirebilirsiniz.

           Yine Uyuz tedavisinde de kullanılan bir bitkidir Acıdülek bitkisi , kökünü kaynatıp kaynattığınız suyu uyuz olan bölgelere uygulayabilirsiniz.

Diğer isimleri ; Cırlatan , cırtlangıç, karga düvleği, hıyarcık ve eşek hıyarı gibi isimleride vardır.

Diğer isimleri ; Cırlatan , cırtlangıç, karga düvleği, hıyarcık ve eşek hıyarı gibi isimleride vardır.

Önemli Bilgi : Acıdülek bitkisi oldukça zehirli ve tehlikeli bir bitkidir.Bundan dolayı 1 gr'dan fazla tüketilmemelidir.

Acıdülek Bitkisinin Faydaları Acıdülek acı kavun acıdüvelek birtlangiç eşek hıyarı Acıdülek Bitkisi Nelere İyi Gelir mayasıl ağrı geçirici bir bitki ağrı nasıl geçer bitkilerin faydaları sızı nasıl geçer kızartı nasıl geçer Uyuz