5 Aşamada Diş Çürüklerinizden Kurtulabilirsiniz

Diş çürükleri hepimizin kabusu ama çözümsüz değil !

Diş çürükleri büyüklerimizin dediği gibi çok şeker yersen çürük olur gibi basit bir sebebe bağlı değil elbette.Birçok şeyin birleşmesiyle ortaya çıkan bir etki diyebiliriz.

Daha çok yağda çözülebilen vitaminlerin eksikliği sonucunda ve (genellikle A ve D)
İşlenmiş gıdalar tüketilmesi sebepleriyle ortaya çıkabiliyor.

Bunun dışında ;

Mineral eksikliği
Fitik asit yönünden yüksek bir beslenme alışkanlığı (kabuklu yemişlerde, tahıllarda ve baklagillerde bulunur) Fitik asidi ortadan kaldırmak için yemişleri, baklagilleri, tahılları bir gece suda bekletmek ve yerken de üzerine limon sıkmak ya da biraz sirke dökmek gerek)

Sağlıklı Dişler

Diş Çürükleri Doğal Yollarla Nasıl Ortadan Kaldırılır ?


Şekerden uzak durun

Dişleriniz sağlıklı olsun istiyorsanız şeker içeren gıdalar tüketmemeniz gerekiyor. Ağız sağlığını olumsuz etkileyen bakteriler şekerle beslenir. Bunun yanında şeker fazla asidik olduğu için dişin yapısını yumuşatır ve minerallerini yok eder.

Besin değeri yüksek gıdalar tüketin

Yağda çözülebilen vitaminler ve mineraller tüketmek diş çürümelerini önler ve tedavi eder. Hem diş çürümelerini önlemek hem de ideal beslenme düzenine kavuşmak için bol bol yeşil yapraklı sebzeler, avokado ve Hindistan cevizi yağı gibi sağlıklı yağlar içeren gıdalar ve tohumlar,sert kabuklu yemişler tüketmelisiniz.

Yağ çekme yöntemini deneyin

Yağ çekme yöntemi yüzyıllardan beri ağız temizliği için kullanılan bir yöntemdir. 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 20 dakika boyunca ağzınızı temizleyip sonra da yağı tükürüyorsunuz. 20 dakika çok uzun gelirse 3-5 dakika ile başlayabilirsiniz. Diş eti iltihabı, baş ağrısı ve daha bir çok sağlık problemi yağ çekme yöntemi ile iyileştirilebilir.

Fitik asidi yok edin

Fasulyelerin, tohumların, tahılların ve sert kabuklu yemişlerin organik olmayanları veya GDO’lu olanları fitik asit içerebilir. Fitik asit vücuttaki mineralleri bloke eder ve enzimleri durur. Mineral eksikliğine, osteoporoza ve başka ciddi sorunlara neden olabilir. Fitik asit vücudun gıdalardaki mineralleri emmesini engellerken aynı zamanda da vücutta, kemiklerde ve dişlerde bulunan mineralleri de yok eder.

Mineralleştiren diş macunu kullanın

Florür barındırmayan diş macunları genel olarak çok pahalı fiyatlarla satılıyor.  bütçenize uygunolarak kendi diş macununuzu kendiniz evinizde güvenle yapabilirsiniz...

Evde Diş Macunu Nasıl Yapılır ?

Malzemeler:

3 yemek kaşığı diyatomlu kil (food grade diatomaceous earth clay)

1/4 çay kaşığı karbonat

1/2 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı

1 yemek kaşığı filtrelenmiş su

1/4 çay kaşığı nane aromalı klorofil

1/4 çay kaşığı nane özü

5 Aşamada Diş Çürüklerinizden Kurtulabilirsiniz diş diş çürükleri diş sağlığı Evde Diş Macunu Nasıl Yapılır