2017 Model Şahin / Doğan

Türkiyede efsaneleşmiş bir araç. Tofaş diyince akla gelen ilk araçtır Şahin / Doğan. 90'lara damgasını vurmuş, bir nesilin vazgeçilmezi olmuştur. Peki 2017 model Şahin olur mu ? Evet olur hemde bal gibi olur. Fakat ülkemizde değil. İşte o ülke Etiyopya.

2017 Model Şahin - Doğan Üretiyorlar

Etiyopyalılar ucuz, dayanıklı ve kendi iklim şartlarına uygun araba için piyasa araştırması yaptı  ve en doğru arabanın Tofaş'ın Şahin - Doğan modelleri olduğunu ön gördü. 

2016 PİYASAYA SÜRMÜŞLERDİ ŞİMDİ SIRA 2017 MODEL ŞAHİN DOĞANLARDA

Türkiyede en eski şahin / doğan 2003 model. 14 yıldır piyasaya yeni modeller sürülmüyordu.

Tofaş Şahin ve Doğan modelleri için patent satışını gerçekleştirmişti. Hollandalı Docc firması tarafından üretimi başlamış Türkiyede olduğu gibi  Orta Doğu ülkelerinden talep patlaması olmuştur. Tofaş Şahin ve Doğan Slx modellerinin dayanıklılı olduğu kadar her arazi şartında yoluna devam ettiği için Afrikalılar tarafından da ilgi görmüş ve bu otomobillere olan talebi yüksek oranda arttırmıştır.

Hollanda da üretilip Docc damgasıyla Mısır dahil bir çok ülkeye arabaların  gönderilmesi maliyeti arttırdacağından Afrikalı yatırımcılar 2016 -2017 model Tofaş Şahin ve Doğan Slx üretimini gerçekleştirilmesini bu kıtada yapmanın maliyeti düşüreceği kanaat getirmişlerdir.

Afrikalı yatırımcılar Tofaş ile vardıkları anlaşma sonucu, yatırımcılar Etiyopya’da bir otomobil fabrikası kurup 2016-2017 model Doğan Slx ve 2016-2017 model Şahin otomobiller  bu eşsiz diyarda üretmeye karar vermişlerdir. Hızlı bir şekilde  verdikleri bu kararı uygulamaya geçiren yatırımcılar Etiyopya’nın ilk otomobil fabrikası böylece bu ülkede kuruldu.

Docc - 2017 Model Şahin / Doğan

Docc - 2017 Model Şahin / Doğan

2017 MODEL ŞAHİN docc doğan şahin 2017 model doğan şahin araba